CHAMPIONMAN DUATHLON CZEMPIŃ 2022 – MISTRZOSTWA POLSKI W DUATHLONIE

Zapraszamy na największe duathlonowe wydarzenie w Polsce, które odbędzie się w dniach 6 -7 maja 2022 w Czempiniu.
W sobotę 7 maja 2022 wystartuje Dystans Sprint (5km bieg-20 km rower-2,5 km bieg) i Dystans Średni (10 km bieg-60km rower -10 km bieg) – na tym właśnie dystansie już po raz drugi zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w Duathlonie.
W przeddzień zawodów głównych, tj. w piątek 6 maja 2022 tradycyjnie zapraszamy na Coccodrillo ChampionKids! Zawody dla dzieci i młodzieży są nieodłącznym elementem czempińskiego święta duathlonu i podobnie jak w pięciu poprzednich edycjach to właśnie starty dzieci i młodzieży otwierają największe zawody duathlonowe w Polsce i jedne z największych w Europie!!! Czym właściwie jest duathlon? To jedna z odmian zawodów multisportowych. Dyscyplina ta łączy dwa rodzaje aktywności fizycznej: bieganie i jazdę rowerem, a zawodnicy podczas wyścigu przechodzą bezpośrednio z jednej konkurencji do drugiej.
Czempiń jest w Polsce pionierem w organizacji zawodów duathlonowych na dystansie 10km bieg-60km rower-10km bieg. ChampionMan Duathlon Czempiń znajduje się w gronie największych imprez duathlonowych na świecie, przewyższając liczebnością uczestników większość tak prestiżowych zawodów, jakimi są zawody z serii POWERMAN. Nie ma drugiej imprezy duathlonowej w Polsce, która cieszyłaby się taką popularnością. Mimo tego zawsze udaje się zachować piknikową i rodzinną atmosferę zawodów z wieloma atrakcjami towarzyszącymi. ChampionMan to nie tylko zmagania na trasie biegu, to festiwal sportu i radości. Strefa rekreacji i wypoczynku, strefa aktywności dziecięcej, strefa expo, strefa gastronomiczna, strefy kibica na trasie – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekać będą w Czempiniu.
„Pasja” to słowo kluczowe, gdyż z niej się to wszystko wywodzi. To przez nią i dzięki niej ChampionMan Duathlon Czempiń przyciąga corocznie tysiące „ludzi ze stali”. Ogromny zasięg przedsięwzięcia jest konsekwencją niezwykłej energii wszystkich, którzy są siłą sprawczą istnienia tego sportowego święta –Organizatorów, Sportowców i Kibiców.
Życzymy, by ChampionMan Duathlon Czempiń 2022 zapisał się na zawsze zarówno w historii polskiego multisportu, jak i w pamięci zawodników i kibiców.

Źródło: Gmina Czempiń

Najnowsze artykuły