W MINUTĘ STRACIŁ PRAWO JAZDY, ZDOBYŁ 30 PUNKTÓW I 5 TYSIĘCY GRZYWNY.

25-letni motocyklista w bardzo krótkim czasie zdobył 30 punktów karnych i wysoką karę grzywny. Jego nieodpowiedzialne zachowanie uchwycił monitoring miejski. Mężczyzna przyznał się do winy, będzie odpowiadał przed Sądem. Sezon motocyklowy dopiero się zaczął – apelujemy o rozwagę!

W połowie kwietnia około godziny 08:30, jeden z policjantów kościańskiej policji, zauważył kierującego motocyklem Yamaha, który ominął pojazd bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, gdy ten zatrzymał się by przepuścić pieszego. Sytuacja miała miejsce na ul. Surzyńskiego w Kościanie, nieopodal budynku komendy. Motocyklista jadąc dalej ul. Śmigielską dopuścił się kolejnych wykroczeń.

Kościańscy policjanci przystąpili do działania, aby ustalić kierowce jednośladu. Dzięki pomocy Straży Miejskiej w Kościanie oraz przejrzeniu zapisu z monitoringu miejskiego, ustalono, że motocyklem kierował 25-letni mieszkaniec gm. Kościan. Motocyklista, jadąc ulicą Surzyńskiego i ul. Śmigielską, ominął pojazd marki Fiat, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, dwukrotnie naruszył zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniu ulic oraz dwukrotnie wyprzedził pojazdy bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Zgodnie z taryfikatorem, za popełnione czyny uzbierał w rekordowym czasie, aż 30 punktów karnych oraz bardzo wysoką grzywnę.

Mężczyzna usłyszał łącznie 5 zarzutów, do których się przyznał. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje Sąd. Ze względu na ilość zebranych punktów, stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Kierowco! Nie ważne, czy poruszasz się samochodem, motocyklem, czy rowerem, nic nie uprawnia cię do łamania przepisów ruchu drogowego. Wraz z rozpoczęciem wiosny ruszył sezon motocyklowy. Na drogach możemy spotkać coraz więcej jednośladów. Uważajmy na siebie nawzajem i przestrzegajmy przepisów, każdy uczestnik ruchu drogowego na realny wpływ na bezpieczeństwo.

Niech ten filmik będzie przestrogą dla każdego motocyklisty i nie tylko.

Film Motocyklista Kościan ul. Surzyńskiego i ul. Śmigielska.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły