PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ U POLICJANTÓW

Komendę Powiatową Policji w Kościanie odwiedziły przedszkolaki z grupy Jeżyki i Motylki z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Kościanie. Dzieci przyszły poznać zawód policjanta i zwiedzić komendę. Wysłuchały również kilka zasad bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na maluchy czekał również uśmiechnięty Sierżant Pyrek, który przygotował dla swoich gości słodką niespodziankę.

Policjanci na wstępie zapytali maluchów o swoje spostrzeżenia ze spaceru po kościańskich ulicach. Usłyszeli wówczas o chodnikach służących do spacerowania, a także o pasach na jezdni, które służą do przechodzenia na jej drugą stronę. Dowiedzieli się też, że założone kamizelki, dzięki swojej właściwości odblaskowej oraz jaskrawemu kolorowi, zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drodze, ponieważ można zobaczyć ich już z daleka.

Następnie policjanci oprowadzili przedszkolaków, pokazując m.in. pomieszczenie oficera dyżurnego i jego pomocnika. Okazało się wówczas, że pełniący tam służbę policjanci rozmawiali z innymi policjantami przy wykorzystaniu radia. Otrzymywali także zgłoszenia z numeru alarmowego 112. W pomieszczeniu tym zaciekawienie wzbudziły monitory, na których można było zobaczyć ruch na ulicach Kościana, ujęty przez kamery monitoringu miejskiego. Dalej zwiedzający przeszli do pomieszczeń dla osób zatrzymanych, gdzie okazało się, że są tam kraty i wiele zamków w drzwiach, a łóżka i krzesełka, nie wiedzieć dlaczego, są dość twarde i niewygodne. W kolejnym pomieszczeniu, dzieci zostały przywitane przez Naczelnika Wydziały Prewencji, a w ostatnim czekał już na maluchów uśmiechnięty Sierżant Pyrek, który przygotował dla swoich gości słodką niespodziankę. Na policyjnym podwórzu Motylki i Jeżyki, zatrzymały się przy kojcach psów służbowych. Psy dość głośno przywitały się z dziećmi. Przedszkolacy dobrze wiedzieli, że policjanci w swojej pracy wykorzystują świetny węch psów. Obok na parkingu stały policyjne radiowozy, dzieci bez trudu wykazały różnice między samochodem rodziców, a tym policyjnym. Przy tej okazji chętni, których nie brakowało, sprawdzili specjalną część radiowozu, do której można było wejść, otwierając specjalne drzwi z kratą.

To miłe spotkanie z dziećmi zakończyło się pamiątkowym zdjęciem, przy okazji którego Sierżant Pyrek zachęcił maluchy do kolejnego spotkania się na jego stronie internetowej. www.pyrek.pl

Opr. MW/PP
Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły