ZNAMY NOWYCH MISTRZÓW POWIATU KOŚCIAŃSKIEGO

Zespoły Akademia Piłkarska Reissa – Kościan w kat. U8 i U12, UKS AS Czempiń w kat. U10 i dziewczyny z PKS Racot okazały się najlepsze w Finale Powiatu Kościańskiego PZPN Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Wielki finał wojewódzki odbędzie się w dniach 23-25 maja 2022 r. w Szamotułach. Mimo trwającej epidemii Covid-19 w bezpiecznym terminie udało się rozegrać Finał Powiatu Kościańskiego PZPN Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” z udziałem 18 zespołów z naszego regionu. Jak co roku najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja w kategorii U8, w której awans do finału wojewódzkiego z komplet zwycięstw zapewniła sobie Akademia Piłkarska Reissa – Kościan. W decydującym o awansie meczu kościaniacy wygrali z LZS Juna-Trans Stare Oborzyska 2:1. W kategorii U10 awans wywalczyła pierwsza drużyna UKS AS Czempiń, która wyprzedziła AP Reissa Kościan, a trzecie miejsce na podium przypadło rezerwą UKS AS Czempiń. Małą sensację w kategorii U12 sprawiła drużyna AP Reissa Kościan, która grając młodszym rocznikiem odniosła komplet zwycięstw. Drugie miejsce wywalczyła drużyna UKS AS Czempiń, a trzecie PKS Racot. Natomiast rywalizacja dziewcząt w tej samej kategorii zakończyła się zwycięstwem PKS Racot nad LZS Juna-Trans Stare Oborzyska.

– Cieszymy się, że dwie drużyny naszego klubu sięgnęły po mistrzostwo powiatu kościańskiego, a bliski zwycięstwa był również zespół U10. Ten sukces pokazuje, że szkolenie w naszym klubie jest na bardzo wysokim poziome, a nasi wychowankowie mają szansę trafić do Szkoły Mistrzostwa Sportowego i zespołów CLJ – mówi koordynator i trener, Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Przypomnijmy, że Turniej PZPN „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” to największy w Europie turniej piłkarski dla dzieci. Najlepsze zespoły z województwa dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach – U-12, U-10 oraz U-8 – spotkają się na wielkopolskim finale w Szamotułach. 23 maja rywalizować będzie najstarsza kategoria wiekowa, dzień później “pośrednia”, a na koniec zagrają zespoły z najmłodszej kategorii. Wielki finał ogólnopolski zaplanowano z kolei w czerwcu na PGE Narodowym.

 

Najnowsze artykuły