PODSUMOWANIE ŚWIĄTECZNEGO WEEKENDU NA DROGACH POWIATU I AKCJI ,,TRZEŹWY PORANEK”

W świąteczny weekend, policjanci zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Z drogi udało się wyeliminować nietrzeźwego kierowcę, który prowadził mając blisko 2,5 promila oraz kierującego na zakazie. Poniżej podajemy więcej informacji dotyczących bezpieczeństwa na drogach powiatu.

Od piątku trwały działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach powiatu kościańskiego. Świąteczny okres przebiegł bez poważniejszych zdarzeń. Mimo tego, funkcjonariusze ujawnili 107 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 63 zakończyły się mandatami karnymi, skierowano również kilka wniosków do Sądu.

Odnotowaliśmy sześć zdarzenia drogowych, zakwalifikowanych jako kolizje. Na szczęście oprócz start materialnych w postaci zniszczeń samochodów, nikt nie został ranny.

Przez cały weekend funkcjonariusze zatrzymali jednego kierującego, który wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Do zdarzenia doszło 17 kwietnia ok. godz. 20:20 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, 38-letni mieszkaniec gm. Kościan, kierował samochodem Seat, będąc w stanie nietrzeźwości blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zatrzymano również kierującego pojazdem wbrew obowiązującemu zakazowi. Do zdarzenia doszło 18 kwietnia, około godziny 16:20 w m. Bonikowo, 37-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego, kierował pojazdem VW Passat, wbrew zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydanego przez Sąd Rejonowy w Nowym Tomyślu.

Nad bezpieczeństwem osób przemierzających drogi powiatu kościańskiego przez ten czas czuwało łącznie 26 funkcjonariuszy ruchu drogowego.

We wtorek, w godzinach porannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania „trzeźwy poranek”. Podczas trwającej trzy godziny akcji, policjanci przebadali łącznie 480 kierowców. Na szczęście, na terenie naszego powiatu, był to naprawdę ,,trzeźwy” poranek. Cieszy fakt, że wśród przebadanych kierowców, żaden nie prowadził w stanie nietrzeźwości. Świadczy to o ich odpowiedzialnym zachowaniu, a tym samym przekłada się na bezpieczeństwo na drodze.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innego środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast w przypadku złamania sądowego zakazu przewidywana kara wynosi nawet 5 lat.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły