KONIEC PUCHAROWEJ PRZYGODY “OBRY”

W środę drużyna “Obry” Kościan zakończyła rywalizację w wojewódzkim Pucharze Polski. W meczu 1/8 finału kościaniacy przegrali w Ostrowie Wielkopolskim z “Centrą” 1:4.

Mecz rozpoczął się zupełnie nie pomyśli zespołu Krzysztofa Knychały. Już w 4 minucie czerwoną kartką został ukarany Jakub Jandy. Chwilę później gospodarze po rzucie wolnym objęli prowadzenie. W 7 minucie spotkania do wyrównania doprowadził Kacper Czuba, dla którego była to pierwsza bramka w oficjalnym meczu “Obry”. Niestety jeszcze przed przerwą napastnicy “Centry” trzykrotnie pokonali Huberta Przybylskiego. W drugiej połowie nielicznie zgromadzeni kibice nie zobaczyli już goli.

“Centra” w ćwierćfinale zagra ze zwycięzcą pojedynku “Unii” Swarzędz i “Jaroty” Jarocin. Największą niespodzianką 1/8 finału jest wyeliminowanie trzecioligowej “Pogoni” Nowe Skalmierzyce przez zespół z konińskiej klasy okręgowej “Czarnych” Ostrowite. Do kolejnej rundy awansował też lokalny rywal “Obry” czyli “Korona” Piaski po wyjazdowym zwycięstwie 3:1 z “Huraganem” Pobiedziska. Jedną z bramek strzeli Szymon Słoma.o