KOLEJNI NIETRZEŹWI ZATRZYMANI W WEEKEND

W miniony weekend policjanci wyeliminowali, z dróg powiatu kościańskiego, kolejnych trzech nieodpowiedzialnych kierujących na tzw. ,,podwójnym gazie”. Dwóch mężczyzn kierowało pojazdami mając blisko 1,5 promila, trzeci jechał rowerem mając 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Apelujemy o rozwagę!

Niestety na drodze nadal można spotkać wielu nieodpowiedzialnych kierowców. Osoba, która kieruję pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie, stanowi ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Może doprowadzić do zdarzenia drogowego, gdzie ktoś zostanie ranny lub poniesie śmierć. Takie zachowanie wiąże się również z poważnymi konsekwencjami prawnymi, o czym przekonali się kolejni mieszkańcy powiatu kościańskiego.

8 kwietnia, około godz. 23:00 w Starym Luboszu na ul. Sosnowej, 39-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego, kierując pojazdem Suzuki SX4 uderzył w zaparkowany pojazd. Badanie trzeźwości wykazało u mężczyzny 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Odpowie za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Do kolejnej sytuacji doszło 9 kwietnia, około godziny 21:00, w miejscowości Bruszczewo. 25-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, kierował pojazdem Kia Shuma, będąc w stanie nietrzeźwości blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Do ujęcia tego nietrzeźwego kierującego doszło dzięki zdecydowanej i odważnej reakcji osoby postronnej, która zatrzymała pojazd 25-latka, uniemożliwiła mu dalszą jazdę i wezwała patrol. Taka postawa jest godna naśladowania. Każdy z nas ma realny wpływ na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Tego samego dnia, około godziny 22:35w Kościanie na Al. Kościuszki, pijany rowerzysta wjechał w bramę. Badanie alkomatem wykazało, u 36-letniego mieszkańca Kościana, blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna za to wykroczenie, zgodnie z nowymi przepisami, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych.

Nie masz pewności, czy twój stan pozwala na prowadzenie pojazdu? Nie wsiadaj za kierownice pojazdu lub roweru! Nawet niewielka ilość alkoholu sprawia, że nasza zdolność reakcji i umiejętności prowadzenia spada.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły