NAJPIĘKNIEJSZE KARTKI ŚWIĄTECZNE WYBRANE

Dzisiaj – 7 kwietnia 2022 roku – sala Kościańskiego Ośrodka Kultury zamieniła się w kolorową galerię kartek wielkanocnych wykonanych przez uczestników powiatowego konkursu na “Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną”. Z
młodymi artystami – autorami nagrodzonych i wyróżnionych prac – spotkała się wicestarosta Dorota Słowińska.
– Mam przyjemność, po raz pierwszy, wręczać nagrody w tym konkursie – powiedziała wicestarosta Dorota Słowińska.
– Do tej pory, gdy przez 26 lat pełniłam funkcję dyrektora szkoły w Jerce, brałam w im udział po waszej stronie. Myślę, że są wśród nas dzieci z Jerki. Zapewniam, że to w żaden sposób nie wpłynęło na decyzję jury – dodała z uśmiechem.
– Po pierwszej wiosennej pełni księżyca, 17 kwietnia siądziemy do wielkanocnego stołu. Będziemy składali sobie życzenia spokojnych, wesołych świąt. W tym roku będą wyjątkowe, bo z ich okazji powstało 339 pięknych kartek z życzeniami.
Dorota Słowińska, Wicestarosta Kościański odnosząc się do tradycji wielkanocnych, w oparciu o tekst z końca XVIII wieku, przypomniała dzieciom co znaczą wielkanocne symbole, które dzieci zamieściły na swoich kartkach.
Podkreśliła, że taki konkurs, w którym bierze udział tak wiele dzieci jest okazją do integracji dzieci i szkolnej młodzieży. Zaznaczyła, że jest to wyjątkowa okazja do spotkania, poznania i porozmawiania.
Wicestarosta podziękowała dzieciom za ich piękne prace. Złożyła także podziękowania rodzicom, dziadkom i nauczycielom, którzy wspierali dzieci przy przygotowywaniu prac.
– Chyba nie ma niczego piękniejszego
– podkreśliła – jak praca dzieci z rodzicami lub dziadkami nad wspólnym projektem. Dorota Słowińska na zakończenie z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzyła wszystkim spokoju w tych trudnych czasach, a przy
wielkanocnym stole spotkań z bliskimi sobie ludźmi.
W konkursie wzięło udział 339 osób – uczniów klas I-III szkół podstawowych z 21 szkół z terenu powiatu kościańskiego.  Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie i wykonanie kartki wielkanocnej. Oceniając prace, komisja uwzględniła nawiązanie do Świąt Wielkanocnych, kolorystykę, materiały i technikę wykonania, dekoracyjność, ogólne wrażenie estetyczne, trwałość formy oraz samodzielność wykonania. Nagrodzono 12, a wyróżniono 66 osób.
Osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy. Pozostali uczestnicy, których prace zostały przekazane do starostwa, otrzymają upominki i dyplomy.

Najnowsze artykuły