BRAWUROWA JAZDA ULICĄ KOŚCIANA.

55-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego pędził ulicą Śmigielską w Kościanie, wyprzedzał pojazdy, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Niebezpieczna jazda została nagrana kamerką samochodową. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, o wymiarze kary zdecyduje Sąd. Grozi mu do 30 000 złotych grzywny oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

1 kwietnia na skrzynkę mailową Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, wpłynął filmik z nagraniem, dotyczącym spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wcale nie był to primaaprilisowy żart, gdyż nagranie przedstawiało bardzo niebezpieczną sytuację.

Policjanci szybko zajęli się sprawą, ustalili obecnego właściciela i użytkownika pojazdu Opel zafira, którym okazał się 55-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego. Na filmiku widać jak mężczyzna w dniu 01.04.2022r. około godziny 18:00 na ul. Śmigielskiej w Kościanie, kierując oplem zefira, dopuszcza się szeregu wykroczeń, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mężczyzna wyprzedza pojazdy na linii podwójnej ciągłej, na powierzchni wyłączonej z ruchu, przejeżdża przez wysepkę i wjeżdża na pas ruchu do skrętu w lewo, po czym skręca w prawo i powraca na właściwy pas.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu uprawnień do kierowania pojazdami. O jego dalszym losie zdecyduje Sąd, który może podtrzymać decyzję o zatrzymaniu uprawnień oraz wymierzyć karę grzywny w wysokości do 30 tys. złotych.

Filmik publikujemy ku przestrodze, za zgodą autora nagrania.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły