CIĘŻKO RANNA DZIEWCZYNKA

Do bardzo groźnego wypadku doszło na obwodnicy Kościana. W wyniku zderzenia 3 samochodów osobowych ciężko ranna została 7-letnia dziewczynka. Zgłoszenie o wypadku otrzymaliśmy w środę 30 marca o godz. 12.45.
Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano trzy zastępy z JRG Kościan oraz OSP Kościan. Po przybyciu na miejsce akcji ustalono, że doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych, którymi łącznie podróżowały 4 osoby.
Strażacy przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanym. Najciężej ranna została 7-letnia pasażerka VW Polo oraz kierująca nim 40-letnia kobieta. Pozostali dwaj kierowcy nie odnieśli obrażeń. Na miejsce zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Strażacy wyznaczyli i zabezpieczyli lądowisko, na wiązali łączność i pomogli pilotowi w bezpiecznym lądowaniu. Po kilkudziesięciu minutach, z dziewczynką na pokładzie, śmigłowiec wzbił się w powietrze , przetransportowując Ją do jednego z poznańskich szpitali. Na miejsce przybył tak że Zespół Ratownictwa Me dycznego, który zabrał 40-letnią kobietę do kościańskiego szpitala. Policja przeprowadziła czynności dochodzeniowe, które mają na celu wyjaśnienie przyczyny i okoliczności powstania wypadku. Po ich zakończeniu strażacy wspólnie z załogą pomocy drogowej usunęli wraki oraz oczyścili jezdnię z pozostałości powypadkowych. W czasie prowadzonych działań droga była zablokowana w obu kierunkach a policja wyznaczyła objazdu.

Najnowsze artykuły