SKUTKI WIECZORNEGO PICIA PIWA I WÓDKI…

Kierujący motorowerem doprowadził do zdarzenia drogowego, w którym sam ucierpiał. Okazało się, że 43 – latek miał 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

Wczoraj około godziny 7:30, otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motorowerzysty, do którego doszło w miejscowości Jurkowo. Funkcjonariusze kościańskiej drogówki ustalili, że 43-letni mieszkaniec gm. Krzywiń, kierując motorowerem Zipp, nie dostosował prędkości do warunków ruchu i w trakcie wykonywania manewru skrętu w prawo, doprowadził do wywrócenia pojazdu. Okazało się również, że nie tylko prędkość była powodem zdarzenia, badanie trzeźwości wykazało 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Wysokie stężenie alkoholu w organizmie, było prawdopodobnie skutkiem wieczornego spożywania alkoholu, w postaci piwa i wódki. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał złamania nogi.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, został on ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, mężczyzna będzie odpowiadał przed Sądem.

Przypominamy!

Motorower i skuter, nawet o pojemności 50 cm, jest traktowany jak każdy inni pojazd mechaniczny na drodze. Przez to jego prowadzenie po spożyciu nie jest wykroczeniem (jak w przypadku roweru), a przestępstwem. Grozi za to nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Pamiętaj! Pijąc dzień wcześniej, bez wykonania badania trzeźwości, nigdy nie masz 100% pewności, że jesteś całkowicie trzeźwy.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły