PUNKT INFORMACYJNY NA DWORCU GŁÓWNYM W POZNANIU BĘDZIE DZIAŁAŁ CAŁODOBOWO

Punkt informacyjny na Dworcu Głównym w Poznaniu będzie działał całodobowo. Dzięki temu o każdej porze dnia i nocy osoby uciekające przed wojną z Ukrainy będą mogły znaleźć w nim informacje i pomoc. Wojewoda wielkopolski na bieżąco monitoruje sytuację i w zależności od zmieniającego się stanu i potrzeb dostosowuje działania tak, aby każda z osób przybywających do Poznania i Wielkopolski czuła się bezpiecznie.
 Działania mające na celu usprawnienie komunikacji i dostępu do informacji na Dworcu Głównym w Poznaniu są cały czas podejmowane. Wielkopolski Urząd Wojewódzki dba o to, aby informacje na dworcu były dostępne powszechnie i aby były one rozwieszane w widocznych, strategicznych punktach. Zwiększana jest dystrybucja plakatów, mapek i ulotek, tak aby ułatwić poruszanie się w obrębie dworca i punktu recepcyjnego.
– Reagujemy tak szybko jak jest to możliwe na otrzymywane sygnały, jednakże bieżąca sytuacja jest niezwykle dynamiczna i zmienia się z godziny na godzinę – mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.
W zależności od przepustowości transportu osób uciekających przed wojną z Ukrainy dostosowywane są działania i zakres osób działających przy obsłudze punktu. Zarówno punkt informacyjny, recepcyjny, jak i punkty noclegowe są stale obsługiwane przez pracowników Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, którzy są zaangażowani w koordynację i działalność punktów.
– Doceniam zaangażowanie pracowników urzędu i jestem im wdzięczny za ich pracę w tak trudnym czasie. Dziękuję także wszystkim wolontariuszom oraz służbom. Działając razem jesteśmy w stanie zapewnić obywatelom Ukrainy schronienie i bezpieczeństwo w naszym kraju – dodaje wojewoda.

Najnowsze artykuły