ROZPOCZĄŁ OD PODPALENIA KOSZA, SKOŃCZYŁ NA USZKODZENIU POJAZDÓW

Policjanci z Posterunku Policji w Czempiniu zatrzymali 31-letniego mieszkańca gm. Czempiń, który odpowie za uszkodzenie pojazdów. Popełnił on również siedem wykroczeń, za które został ukarany mandatami. Za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

W dniu 4 marca policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który w miejscowości Słonin miał podpalić kosz na śmieci. Funkcjonariusze ustalili, że ogień został ugaszony, przez strażaków z OSP, a sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. W trakcie patrolu zatrzymał ich kierujący pojazdem VW Golf, który oświadczył, że jakiś mężczyzna wszedł na jezdnie wprost pod jego pojazd, a następnie bez żadnego powodu zaczął uderzać w niego pięściami i kopać. Na samochodzie powstały uszkodzenia powłoki lakierniczej i wgniecenia.

Funkcjonariusze zauważyli idącego mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy podpalenia kosza i uszkodzenia pojazdu. Podjęli wobec niego interwencję, w trakcie której był agresywny, nie reagował na polecenia, nie okazał dokumentu, ani nie podał danych osobowych. Policjanci zatrzymali go i przewieźli do komendy. Na miejscu ustalili tożsamość mężczyzny, którym okazał się 31-letni mieszkaniec gm. Czempiń. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Na drugi dzień do KPP w Kościanie zgłosił się właściciel kolejnego uszkodzonego pojazdu. Okazało się, że 31-latek, feralnego wieczoru, rzucił kostką brukową w zaparkowanego Forda, w wyniku czego wybił szybę w przednich drzwiach oraz uszkodził kierownicę.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty uszkodzenia pojazdów, do których się przyznał. O jego dalszym losie zdecyduje Sąd. Popełnił on również szereg wykroczeń, których było aż siedem, za które został ukarany mandatami karnymi o łącznej wartości 2800 zł.

Przypominamy, że każda osoba w trakcie czynności legitymowania ma obowiązek podać swoje dane osobowe lub okazać się dokumentem tożsamości. Wprowadzane w błąd uprawnionego funkcjonariusza stanowi wykroczenie. Ponadto w celu ustalenia tożsamości policjant może zatrzymać osobę oraz osadzić w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych na czas do 24 godzin.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły