XIX MISTRZOSTWA POWIATU KOŚCIAŃSKIEGO W ZIELEŃCU

W ostatnią sobotę, 5 marca 2022 roku, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią na stokach w Zieleńcu miłośnicy sportów zimowych z Powiatu Kościańskiego rywalizowali w ramach XIX Mistrzostw Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie w Zieleńcu. Tradycyjnie zawodników na stoku przy gościnnym wyciągu Grapa przywitał Edward Strzymiński, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Zbigniew Bernard Dyrektor Zawodów. Mistrzostwa otworzył Henryk Bartoszewski, Starosta Kościański. Starosta wyraził radość z faktu, że w tym roku była możliwość zorganizowania zawodów. Starosta podziękował samorządowcom i sponsorom za współorganizację mistrzostw. Przyznał, że zawody odbywają się w cieniu wielkiej europejskiej i światowej tragedii spowodowanej napaścią Rosji na Ukrainę. Poinformował zawodników, że w biurze zawodów prowadzona jest zbiórka na pomoc dla uchodźców. Na zakończenie starosta życzył wszystkim wspaniałej sportowej rywalizacji.   W otwarciu zawodów i wręczaniu nagród uczestniczyli także Małgorzata Adamczak, Burmistrz Śmigla, Jacek Nowak, Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń oraz Andrzej Przybyła Wójt Gminy Kościan. Do startu zapisało się 213 zawodników. W zawodach mogli brać udział mieszkańcy powiatu. Niektórzy brali udział w dwóch konkurencjach. Wszyscy zawodnicy, którzy pokonali trasę otrzymali na mecie pamiątkowy medal. Narciarzom sprzyjała pogoda. Nie wiało, lekko sypał śnieg, a czasem wyszło słońce. Najszybszymi narciarzami mistrzostw zostali wielokrotni zwycięzcy: Wiktoria Przybyła i Mateusz Bajstok. Zwycięzcy poza pucharami i medalami otrzymali narty ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie i firmę Centrum Sportowe Big Sport Zbigniewa Grzelki.  Najlepszymi snowboardzistami tegorocznych Mistrzostw Powiatu zostali: Agnieszka Bajstok i Michał Wyrwa. Zwycięzcy poza pucharami i gratulacjami otrzymali kaski ufundowane przez firmę Widpol. Najszybszą zawodniczką, która startowała z obniżonego startu była Zofia Mikołajczak, Najszybszym zawodnikiem na tym dystansie był Szymon Gryszczyński. Najmłodszą narciarką, która pokonała trasę zawodów była Alicja Ogrodowczyk, natomiast wśród snowboardzistów najmłodszym zawodnikiem był Filip Wrzosek. Najstarszym narciarzem tegorocznych mistrzostw był, tak jak poprzednio Tomasz Moreń. Wszyscy oni otrzymali puchary ufundowane przez Sklep Portowy Pani Mirosławy Biernackiej. W zbiórce zorganizowanej przez pracowników Starostwa Powiatowego zebrano 1250 złotych i 100 dolarów. Pieniądze zostaną wpłacone na konto Polskiej Akcji Humanitarnej. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. W ciągu minionych lat zawody odwołane zostały trzy razy. Raz w 2008 roku po opadach deszczu, drugi raz w 2014 roku z powodu braku śniegu, no i w 2021 roku z powodu pandemii.

Organizatorem Mistrzostw Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie było Starostwo Powiatowe w Kościanie oraz współorganizatorzy: Gmina Miejska Kościan, Gmina Kościan, Gmina  Śmigiel, Gmina Czempiń, Gmina Krzywiń i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Kościanie.

Patronat medialny nad zawodami objęła Gazeta Kościańska, Radio ,,Elka”, Telewizja Leszno, Fakty Kościańskie, Kościaniak, E Kościan Portal Informacyjny, Kościańska Telewizja Klin -TV.

 

źródło: Powiat Kościański

Najnowsze artykuły