OD SŁOWA DO CZYNÓW

O tym, że alkohol może wyzwolić agresję wiadomo nie od dziś. Przykładem tego jest 29-letni mieszkaniec gm. Kościan, który będąc pod wpływem alkoholu najpierw zaczepiał słownie, a potem pobił pokrzywdzonego.

W dniu 4 marca kilku znajomych wracało z delegacji służbowej. W trakcie podróży niektórzy pasażerowie spożywali alkohol. Dwóch spośród nich wdało się w dyskusję, w trakcie której 29-latek zaczął zaczepiać słownie i prowokować 31-letniego mieszkańca gm. Kościan. Bus zatrzymał się w Kościanie na parkingu jednego ze sklepów. W trakcie wysiadania i wypakowywania bagaży, 29-letni mężczyzna postanowił przejść od słów do czynów i zaatakował. Kilkukrotnie uderzył 31-latka pięściami w okolice twarzy, głowy i rąk, którymi się zasłaniał. W wyniku tego pokrzywdzony doznał zasinień oraz złamania kości śródręcza.

Kościańscy policjanci, po otrzymaniu zawiadomienia, zatrzymali agresora. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje Sąd. Za przestępstwo uszkodzenia ciała grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły