MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW, JUNIORÓW I MASTERS W WYCISKANIU LEŻĄC KLASYCZNYM

5-6.03.2022 r. Warszawa odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów, juniorów i masters w wyciskaniu leżąc klasycznym. Nasz klub reprezentowało 8 zawodników dwie panie i 6 terminatorów ogólnie zdobyliśmy 6 złotych medali i trzy brązowe . Wśród pań podwójną mistrzynią Polski została Natalia Świstara junior 23 lat i w seniorach w kat. Do 63kg wynikiem 77,5kg jest to jej rekord życiowy ,Natalia to zawodniczka bardzo wszech strona jest aktualną mistrzynią Polski w trójboju siłowym i będzie Polskę reprezentować na mistrzostwach Europy juniorów które odbędą się na początku maja w Pilźnie z dużymi szansami na medal. W kat. 52kg Agnieszka Dąbrowska -Posała zdobyła złoty medal w kat. masters 1 oraz brązowy medal w kat. Seniorek wynikiem 45kg. W kat. Do 105 kg Juniorów do 16 lat złoty medal zdobył Mikołaj Buchwald wynikiem 127,5kg zważywszy że był to jego pierwszy start to wynik bardzo dobry. W kat .53kg juniorów do 18 lat złoty medal zdobył czarny koń naszej drużyny Sebastian Naskręt wynikiem 60kg i to też był jego pierwszy i mam nadzieję nie ostatni start tej rangi no i nasz Seba odgraża się że i w trójboju będzie majster w kat. 66kg masters 1 złoty medal oraz 4 miejsce seniorów zdobył nasz najbardziej doświadczony zawodnik Grzegorz Kępczyński wynikiem 107,5kg .W kat. 59kg seniorów brązowy medal zdobył Marcin Adam Loch wynikiem 120kg . W kat 93kg juniorów do 23 lat też brązowy medal zdobył Damian Szczepański wynikiem 175kg. Damian także będzie w maju reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy w trójboju siłowym z bardzo realnymi szansami na złoty medal I w tej samej kat. Wagowej do 18 lat 5 -miejsce zajął nasz debiutant Mikołaj Szłapka wynikiem 107,5kg. Ogólnie start naszych zawodników oceniam bardzo pozytywnie dali jak zwykle rady i gdyby co niektórzy byli bardziej skupieni i zapamiętali komendy było by jeszcze lepiej.

 

Najnowsze artykuły