WIELKOPOLSKA GOTOWA NA PRZYJĘCIE UCHODŹCÓW

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński spotkał się dzisiaj z samorządowcami w formie wideokonferencji w celu omówienia kwestii dotyczących przyjęcia uchodźców z Ukrainy w naszym województwie. Przedstawiciele samorządu, a także wielkopolskich jednostek samorządu terytorialnego, zadeklarowali pomoc i gotowość do włączenia się w akcję przyjmowania uchodźców.
– Jesteśmy przygotowani do przyjmowania obywateli Ukrainy, którzy coraz liczniej pojawiają się w Polsce. My tutaj, w Wielkopolsce, będziemy przyjmować uchodźców, którzy będą przekraczać granicę w województwie lubelskim – mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.
Wojewoda deklaruje, iż liczba przygotowanych miejsc jest wystarczająca w obliczu obecnej sytuacji, która jest monitorowana na bieżąco.
– Przede wszystkim skupiliśmy się na tej infrastrukturze, która jest już gotowa, czyli dedykowana przyjmowaniu gości. Głównie są to hotele i motele, które należą do samorządu, ale są to też obiekty prywatne – dodaje wojewoda. – Tych miejsc jest sporo, natomiast będą one uruchomiane w zależności od potrzeb. W przypadku sygnału o zapotrzebowaniu, który otrzymujemy z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, te osoby są kierowane w wyznaczone miejsca i wraz z zapełnianiem się tych miejsc będą uruchamiane kolejne.
– Deklarujemy, że przyjmiemy każdego, kto będzie tej pomocy potrzebował – podkreśla wojewoda.
Nagranie wypowiedzi wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego – https://we.tl/t-fHbbzYJhvY

 

Najnowsze artykuły