ZADANIA PRIORYTETOWE DZIELNICOWYCH

Dzielnicowi kontynuują realizację zadań priorytetowych w swoich rejonach służbowych. Cześć priorytetów, które wybrali dzielnicowi w ubiegłym roku zostało zrealizowanych, inne są nadal realizowane. Poniżej zamieszczamy aktualne zadania priorytetowe dzielnicowych pełniących służbę w naszej jednostce.

Na realizację zadania dzielnicowy ma pół roku. W wyborze problemu do rozwiązania olbrzymie znaczenie mają mieszkańcy rejonu służbowego dzielnicowego. Każdy sygnał od mieszkańca przekazany czy to na służbowy telefon, adres e-mail, czy zaznaczony na krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa, to cenna wskazówka dla dzielnicowego, opiekującego się danym rejonem. Dlatego też zachęcamy do kontaktu ze swoim dzielnicowym. Z dzielnicowym można skontaktować się osobiście odwiedzając jednostkę Policji. Dane adresowe wszystkich dzielnicowych można szybko znaleźć w aplikacji na urządzenia mobilne Moja Komenda, a także na naszej stronie internetowej, klikając w zakładkę Informacje a następnie Dzielnicowi. Zamieszczone tam zostały wszystkie rejony służbowe dzielnicowych, zdjęcia funkcjonariuszy oraz numer telefonów i adresy e-mail.

Poniżej, zgodnie z rejonami zostały opisane problemy danych społeczności. Wskazano również dzielnicowych, którzy są odpowiedzialni za ich rozstrzygnięcie. Wachlarz zagadnień, które postawili sobie policjanci do rozwiązania jest bardzo szeroki.

Rewir Dzielnicowych w Kościanie:

rejon nr 1 – Chłapowskiego, Czempińska, Cienista, Czereśniowa, Długa, Gostyńska, Górna, Gryczana, Jasna, Jęczmienna, Krańcowa, Krzywa, Marcelego Żółtowskiego, Narutowicza, Piastowska, Podgórna, Polna, Poznańska, Północna, Półwiejska, Promienista, Przemysłowa, Pszenna, Rolna, Składowa, Słoneczna, Antoniego Baraniaka, Szkolna – domy jednorodzinne, Topolowa, Torowa, Wiatraczna, Wichrowa, Wiśniowa, Uczniowska, Wschodnia, Zielona, Żwirki i Wigury, Żarnowa, Os. Nad Łąkami, Kurza Góra – ulice: Długa, Gajowa, Kościańska, Leśna, Piaskowa, Polna, Racocka, Słoneczna, Leśniczówka

asp. sztab. Damian Słoma, tel. 786 936 310, email: dzielnicowy.koscian1@po.policja.gov.pl

Głównym zagrożeniem w rejonie nr 1 jest dewastacja mienia oraz spożywanie alkoholu w miejscowości Kurza Góra przy ul. Krótkiej na placu zabaw. Do wykroczeń dochodzi najczęściej w godzinach 16:00-20:00 w każdy dzień tygodnia. Wynika to z obserwacji w trakcie obchodu rejonu służbowego Krajowej Mapy Zagrożeń oraz rozmów z mieszkańcami bloków przy ul. Słonecznej, a także w rozmowie z sołtysem wsi.

Rejon nr 2 – Bukowieckiej, Curie – Skłodowskiej, Dąbrowskiego, Fabiańczyka, Gen. Taczanowskiego, Grątkowskiej, Witolda Pileckiego (Gwardii Ludowej), Kasprowicza, Kilińskiego, Konopnickiej, Korczaka, Koszewskiego, Krasickiego, Kraszewskiego, Ks. Bączkowskiego, Marciniaka, Maya, Mickiewicza, Nadobrzańska, Nowowiejskiego, Ogrodowa, Pl. Paderewskiego, Pl. Wolności, Prosta, Reja, Reymonta, Sienkiewicza, Sierakowskiego, Słowackiego, Traugutta, Winowicza, Zachodnia, Mickiewicza.

mł. asp. Roland Chróst, tel. 786-936-314, e-mail: dzielnicowy.koscian2@po.policja.gov.pl

Głównym zagrożeniem w rejonie nr 2 jest niestosowanie się przez kierujących pojazdami do zatrzymywania pojazdów na przejściu dla pieszych w rejonie Szkoły Podstawowej nr 1 ul. Mickiewicza oraz parkowanie pojazdów w rejonie przejścia dla pieszych w odległości mniejszej niż 10 metrów od tego przejścia art. 97 k.w. Do wykroczeń dochodzi najczęściej w godzinach 7:30-15:30 od poniedziałku do piątku. Wynika to z obserwacji w trakcie obchodu rejonu służbowego oraz rozmów z mieszkańcami ul. Mickiewicza i ulic przyległych oraz zgłoszeń na KMZiB.

Rejon nr 3 – Berwińskiego, Al. Kościuszki, Bojanowskiego, Ciszaka, Czajki, Garbarska, Grodziska, Kościelna, Ks. Prymasa Wyszyńskiego, Ks. St. Bednarkiewicza, Marcinkowskiego, Marszałka Piłsudskiego, Masztalerza, Moniuszki, Mostowa, Pl. Niezłomnych, Richtera, Rynek, Rzemieślnicza, Sądowa, Strzelecka, Szczepanowskiego, Szewska, Szpitalna, Św. Ducha, Św. Jana, Targowa, Wały Żegockiego, Łazienki, Wodna, Wrocławska, Zacisze.

asp. Tomasz Skrzypczak, tel. 786 936 316, e-mail: dzielnicowy.koscian3@po.policja.gov.pl

Obecnie głównym zagrożeniem w rejonie dzielnicy nr 3 jest proceder spożywania alkoholu w rejonie kościoła Św Ducha w Kościanie przy ul. Piłsudskiego 34. Miejsce zagrożone jest zlokalizowane za kościołem, dostęp do niego prowadzi od ulicy Piłsudskiego i Ciszaka. Informację o wymienionym zagrożeniu uzyskano w oparciu o zgłoszenia osób zamieszkałych w sąsiedztwie, rozmowach z proboszczem parafii Czesławem Małychą, a także w związku z częstym zgłaszaniem negatywnego zjawiska poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Rejon nr 4 – Armii Krajowej, Balcera, Chociszewskiego, Fabryczna, Iwaszkiewicza, Kochanowskiego, Kołłątaja, Kopernika, Krótka, Kwiatowa, Malinowa, Miodowa, Niemcewicza, Okrężna, Orląt Polskich, Pogodna, Rezerwy Skautowej, Stamma, Śmigielska, Wielichowska, Wojciechowskiego, Wojska Polskiego, Wyspiańskiego, Wyzwolenia, Zawadzkiego, Żeromskiego, Akacjowa, Boczna, Brzozowa, Bukowa, Działkowa Dworcowa, Graniczna, Jesionowa, Kręta, Klonowa, Kurpińskiego, Lipowa, Łąkowa, Młyńska, Nacławska, Os. Gen. Sikorskiego, Pl. Żołnierza, Powstańców Wlkp., Różana, Towarowa, Wierzbowa, Świerkowa, Sosnowa, Modrzewiowa, Jodłowa, Cisowa, Cedrowa, Balcera, Wojciechowskiego.

sierż.szt. Łukasz Kotlarski, tel. 786-936-317, email dzielnicowy.koscian4@po.policja.gov.pl

Jednym z bardziej zagrożonym miejsc w rejonie służbowym nr 4 zgodnie z charakterystyką miejsca, zgłoszeniami KMZiB, rozmowami z dyrekcją Szkoły nr 3 i mieszkańcami ul. Zawadzkiego jest teren Szkoły Podstawowej nr 3 i rejon przy Basenie Miejskim gdzie występują wykroczenia : spożywanie alkoholu, palenie wyrobów tytoniowych, zaśmiecanie oraz zakłócanie spokoju w godzinach wieczornych i nocnych.

Rejon nr 5 – Bernardyńska, Kaźmierczaka, Kątna, Kosynierów, Ks. Surzyńskiego, Osiedle Piastowskie, 2 Października, Piaskowa, Poprzeczna, Królowej Jadwigi, Osiedle Jagiellońskie.

asp. Marcin Kaźmierczak, tel. 786-936-312, e-mail: dzielnicowy.koscian5@po.policja.gov.pl

Jednym z głównych zagrożeń w rejonie służbowym nr 5 jest nie stosowanie się kierujących do znaku D-46 strefa zamieszkania. Miejscem popełnianych wykroczeń jest rejon Samorządowego Przedszkola nr 1 oraz rejon ZSP nr 2 na osiedlu Piastowskim w Kościanie. Podstawą prawną popełnianych powyższych wykroczeń jest art. 92§1 KW, 97 KW oraz 144KW. Do wykroczeń dochodzi najczęściej od poniedziałku do piątku w godzinach rannych i popołudniowych. Wynika to z zaznaczenia na KMZB, zgłoszeń mieszkańców osiedla oraz własnych obserwacji.

Rejon nr 6 – Osiedle Konstytucji 3 Maja, Szkolna – bloki

asp. Michał Młynarek, tel.786-936-311, e-mail:dzielnicowy.koscian6@po.policja.gov.pl

Jednym z bardziej zagrożonych miejsc w rejonie służbowym nr 6 na podstawie rozmów z lokalną społecznością, charakterystyką osiedla prowadzonymi rozmowami z przedstawicielem administracji spółdzielni mieszkaniowej jest niszczenie mienia na placu zabaw przed blokiem 84-85 oś. Konstytucji 3 maja w Kościanie.

Rejon nr 7 – Bonikowo, Czarkowo, Kawczyn, Kiełczewo, Kokorzyn, Kobylniki, Krzan, Kurowo, Łagiewniki, Mikoszki, Nacław, Nw. Oborzyka, St. Oborzyska, Tamborowo, Pelikan, Ponin, Sepienko, Sierakowo, Szczodrowo, Widziszewo.

asp. Wiktor Tota, tel. 786-936-313, e-mail: dzielnicowy.koscian7@po.policja.gov.pl

Jednym z zagrożeń w rejonie dzielnicy nr 7 jest zaśmiecanie terenów zadrzewionych w rejonie „Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych” w miejscowości Bonikowo. Wynika to ze zgłoszeń mieszkańców, ujawnionych wykroczeń przez funkcjonariuszy policji w 2021 r, obserwacji w trakcie służby.

Rejon nr 8 – Choryń, Darnowo, Gryżyna, Gryżynka, Januszewo, Katarzynin, Nw. Lubosz, St. Lubosz, Nielęgowo, Nw. Dębiec, Osiek, Racot, Spytkówki, Turew, Witkówki, Wławie, Wyskoć, Wyskoć Mała, Ćwikłowo, Wronowo, Granecznik, Ignacewo.

sierż. sztab. Jakub Ratajczak, tel. 786-936-315, e- mail: dzielnicowy.koscian8@po.policja.gov.pl

Jednym z zagrożeń w rejonie nr 8 jest spożywanie alkoholu oraz zaśmiecanie w rejonie ławek, mieszczących się przy stawie, w miejscowości Turew, ul. Polna. Zagrożenie to wynika ze zgłaszanych dzielnicowemu interwencji przez sołtysa Turwii oraz naniesień zagrożenia na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Posterunek Policji w Czempiniu:

Rejon nr 9 – miasto Czempiń

mł. asp. Jarosław Lemański, tel. 786-936-318, e-mail: dzielnicowy.czempin9@po.policja.gov.pl

Głównym zagrożeniem w rejonie dzielnicy nr 9 jest zatrzymywanie pojazdów na przystanku autobusowym z zatoką na całej jej długości w Czempiniu ul. Borówko Stare. W trakcie wykonywania czynności służbowych uzyskałem informację, że w rejonie tym dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Zagrożenie to zostało również zaznaczone kilkukrotnie na Krajowej Mapie Zagrożenia Bezpieczeństwa a także wielokrotnie w trakcie służb ujawniane były wykroczenia w w/w rejonie. Przy przystanku autobusowym znajduje się Przedszkole Samorządowe a zaparkowane pojazdy na zatoczce autobusowej utrudniają lub uniemożliwiają zatrzymanie autobusu szkolnego celem wysadzenia przedszkolaków co stwarza zagrożenie w ruchu drogowym. Zagrożenie to występuje o różnych porach dnia. Zagrożenie to jest uciążliwe więc wyeliminowanie tego zjawiska wpłynie korzystnie na wciąż rosnące oczekiwania społeczne względem bezpieczeństwa.

Rejon nr 10 – Bieczyny, Głuchowo, Jasień, Jarogniewice, Maruszkowo, Piechanin, Piotrkowice, Piotrowo I, Piotrowo II, Roszkowo, Sierniki, Srocko Wielkie, Nowe Tarnowo, Zadory.

mł. asp. Roman Borysiak, tel. 786-936-319, e-mail: dzielnicowy.czempin10@po.policja.gov.pl

Głównym zagrożeniem w rejonie dzielnicy nr 10 jest spożywanie alkoholu w rejonie sklepu spożywczego w miejscowości Piechanin. W wyniku rozpoznania rejonu służbowego oraz informacji uzyskanych w rozmowach z mieszkańcami wsi Piechanin wynika, że w rejonie sklepu spożywczego ABC Wojtek dochodzi do popełniania wykroczeń z art. 43 ust. 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem. Zagrożenie występuje o różnych porach dnia w godzinach otwarcia sklepu. Zagrożenie jest uciążliwe dla mieszkańców, dlatego wyeliminowanie tego zjawiska lub jego znaczne ograniczenie wpłynie korzystnie na rosnące oczekiwania społeczne względem bezpieczeństwa.

Rejon nr 11 – Betkowo, Borowo, Donatowo, Nowy Gołębin, Stary Gołębin, Gorzyce, Gorzyczki, Helenopol, Słonin, Stare Tarnowo, Rakówka, Nowe Borówko.

asp. Łukasz Szczerbal, tel. 786-936-320, e-mail: dzielnicowy.czempin11@po.policja.gov.pl

Jednym z zagrożeń występujących w rejonie dzielnicy nr 11 jest zaśmiecanie duktów leśnych oraz przydrożnych lasów znajdujących się w rejonie drogi gruntowej prowadzącej do wsi Betkowo. W trakcie wykonywania obowiązków służbowych uzyskałem informacje od mieszkańców wsi Betkowo i Słonina oraz własnej kontroli, że w wymienionym miejscu dochodzi do cyklicznego zaśmiecania. Ponadto przedmiotowy problem zgłoszony był przez mieszkańca wsi Betkowo do tut. Urzędu Gminy w Czempiniu oraz prowadzone było postępowanie wyjaśniające przez Posterunek Policji w Czempiniu o czyn z art. 145 kw. W większości przypadków do zaśmiecania dochodzi kilka dni po tym gdy na terenie gminy Czempiń zbierane są tzw. gabaryty. Wtedy to w przy drodze na wysokości lasu wyrzucane są różnego rodzaju sprzęty AGD, itp. Ponadto pozostawiane są rożnego rodzaju butelki po alkoholu tzw „setki” i inne opakowania spożywcze. Zagrożenie to występuje o różnych porach dnia w różnych godzinach. Zagrożenie to jest uciążliwe dla mieszkańców, dlatego wyeliminowanie tego zjawiska wpłynie korzystnie na rosnące oczekiwania społeczne względem bezpieczeństwa oraz estetyki tego miejsca. Droga gruntowa na której dochodzi do zaśmiecania jest drogą usytuowana wzdłuż drogi powiatowej nr 3898P – Czempiń – Słonin i powoduje to, iż często kierujący samochodami osobowymi wjeżdżają w przedmiotową drogę celem dokonania chwilowego odpoczynku – przerwy.

Posterunek Policji w Krzywiniu:

Rejon nr 12 – miasto Krzywiń

mł. aspKrzysztof Tórz tel. 786-936-323,  email – krzysztof.torz@po.policja.gov.pl lub dzielnicowy.krzywin12@po.policja.gov.pl

Zadanie priorytetowe – ograniczenie spożywania alkoholu w Krzywiniu na ul. Rynek w rejonie skrzyżowania ulic Leszczyńska i ks. Nawrockiego

Rejon nr 13 – Jerka, Kopaszewo, Rogaczewo Małe, Rogaczewo Wielkie, Łuszkowo, Rąbiń, Rąbinek, Świniec, Jurkowo, Zgliniec, St. Dębiec

asp. sztab. Rafał Krupka tel. 786-936-321, email – rafal.krupka@po.policja.gov.pl lub dzielnicowy.krzywiń13@po.policja.gov.pl

Zadanie priorytetowe – ograniczenie niewłaściwego parkowania pojazdów w rejonie Zespołu Szkół w Jerce

Rejon nr 14 – Zbęchy, Zbęchy Pole, Mościszki, Cichowo, Łagowo, Bielewo, Bieżyń, Lubiń, Żelazno, Wieszkowo, Teklimyśl, Gierłachowo, Nowy Dwór, Boża Wola, Czerwona Wieś.

mł. asp. Patryk Klupczyński tel. 786-936-322 email – patryk.klupczynski@po.policja.gov.pl lub dzielnicowy.krzywiń14@po.policja.gov.pl

Zadanie priorytetowe – ograniczenie spożywania alkoholu w rejonie sklepu spożywczego w Lubiniu na ul. Powstańców

Posterunek Policji w Śmiglu:

Rejon nr 15 – miasto Śmigiel

st. asp. Łukasz Szulc tel.786-936-324, e-mail: dzielnicowy.smigiel15@po.policja.gov.pl

Dzielnicowy rejonu służbowego nr 15 – miasto Śmigiel, prowadzi działanie priorytetowe w rejonie i na terenie Szkoły Podstawowej w Śmiglu przy ul. Konopnickiej 5. Na terenie boiska szkoły w godzinach wieczornych i nocnych gromadzi się młodzież, która niejednokrotnie zaśmieca i dewastuje to miejsce. Celem działania jest poprawa bezpieczeństwa i stanowcza reakcja na tego rodzaju wykroczenia.

Rejon nr 16 – Czacz, Bielawy, Żegrówko, Nowa Wieś, Glińsko, Karśnice, Białcz Nowy, Białcz Stary, Brońsko, Prętkowice, Księginki, Żegrowo, Nowy Świat, Poladowo

mł. asp. Marcin Frąckowiak tel.786-936-325, e-mail: dzielnicowy.smigiel16@po.policja.gov.pl

Dzielnicowy rejonu służbowego nr 16 prowadzi działanie priorytetowe na terenie wsi Czacz w rejonie ul Wielichowskiej. Celem działania jest wyeliminowanie procederu naruszania przez kierujących pojazdami zakazu zatrzymywania się tj. wykroczenie z art. 92 k.w. Do wykroczeń dochodzi w godzinach 10:00 – 16:00 od piątku do niedzieli.

Rejon nr 17 – Bruszczewo, Koszanowo, Bronikowo, Morownica, Wydorowo, Sierpowo, Robaczyn, Smolno, Machcin, Szczepankowo Stare, Stare Bojanowo, Szczepankowo Nowe, Sikorzyn, Poladowo, Nietążkowo

sierż. sztab. Kamil Szłapka, tel.786-936-326, e-mail: dzielnicowy.smigiel17@po.policja.gov.pl

Dzielnicowy rejonu służbowego nr 17, prowadzi działanie priorytetowe w miejscowości Stare Bojanowo w rejonie marketu „DINO” przy ul. Szkolnej oraz boiska piłkarskiego przy ul. Łąkowej. Celem działania jest poprawa bezpieczeństwa i wyeliminowanie procederu spożywania alkoholu w miejscu publicznym, do którego dochodzi w wyżej wymienionych miejscach.

Rejon nr 18 – Przysieka Polska, Olszewo, Żydowo, Spławie, Karmin, Chełkowo, Zygmuntowo, Jezierzyce, Wonieść, Parsko, Gniewowo, Stara Przysieka Pierwsza, Stara Przysieka Druga

mł. asp. Marcin Frąckowiak tel.786-936-325, e-mail: dzielnicowy.smigiel16@po.policja.gov.pl

Dzielnicowy rejonu służbowego nr 18 prowadzi działanie priorytetowe w miejscowości Przysieka Polska w rejonie placu zabaw oraz siłowni w przy ul. Głównej. Celem działania jest ograniczenie negatywnego zjawiska spożywanie alkoholu tj: wykroczenie z art. 43 u.w.t.p.i.a.

opr. Dzielnicowi z KPP w Kościanie/PP

Najnowsze artykuły