SPRAWCA KRADZIEŻY I WŁAMANIA ZATRZYMANY

Kościańscy policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu grodziskiego, który odpowie za włamanie i kradzież profili stalowych oraz elektronarzędzi o łącznej wartości 35 tysięcy zł. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów oraz wyraził chęć dobrowolnego poddania się każe. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje Sąd. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku policjanci zostali powiadomieni o kradzieży profili stalowych z firmy na terenie gminy Śmigiel. Łupem złodzieja padły stalowe dwuteowniki o różnej długości i łącznej wadze 3 ton. Właściciel wartość strat wycenił na 15 tysięcy zł. W trakcie czynności funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili, że sprawca przedostał się na teren firmy, skąd przerzucał elementy stalowe przez betonowy płot, a następnie ładował je na busa. Wytypowali i zatrzymali sprawcę kradzieży, którym okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego. Mężczyzna znaczną część elementów stalowych zdążył już sprzedać do skupu, resztę znaleziono w jego garażu.

Jak ustalili policjanci, to nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się mężczyzna. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli również spawarkę oraz szlifierkę. Okazało się, że są to elektronarzędzia skradzione kilka miesięcy wcześniej z firmy na terenie gm. Kościan. Pokrzywdzony wartość sprzętu wycenił na 20 tysięcy zł. 35-latek, aby dostać się na teren tej firmy wyłamał kłódki w bramach ogrodzenia oraz bramie magazynu. Następnie załadował spawarkę i szlifierkę do samochodu osobowego typu kombi i wywiózł. Policjanci odzyskany sprzęt zwrócili właścicielowi.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły