PUCHAR PREZESA WZPN DLA AP REISSA KOŚCIAN

Akademia Piłkarska Reissa – Kościan wywalczyła I miejsce w turnieju finałowym XX Grand Prix Orlików w halowej piłce nożnej o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Trofeum wręczył kościaniakom osobiście prezes Paweł Wojtala, a królem strzelców został Marcel Skórzanek ze zwycięskiej drużyny. Jubileuszowy edycja Grand Prix Orlików o Puchar Prezesa WZPN z uwagi na trwającą epidemię Covid-19 była zagrożona, ale dzięki zaangażowaniu dyrektora GOSiR w Dopiewie Marcina Napierały cykl został rozegrany w ścisłym reżimie sanitarny. Niestety z powodu kwarantanny lub przypadków Covid-19 w zespołach z różnych stron regionu finał został rozegrany bez wszystkich drużyn.

– Mimo bardzo trudnego okresu cieszę się, że po raz kolejny halowy cykl Grand Prix Orlików został rozegrany i zgromadził tak dużą ilość młodych piłkarzy. Wierzę, że w przyszłości zobaczę jednego z Was w reprezentacji Polski i będziecie trenować piłkę nożną przez całą swoją młodość, aby później dołączyć do seniorskich zespołów swoich rodzinnych klubów. W waszej kategorii wynik nie jest kluczowy, a najważniejszy jest rozwój na przyszłość i każda drużyna, która dotarła do finału jest już zwycięzcą – mówił podczas ceremonii zakończenie prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, Paweł Wojtala.

Najlepsza w całym cyklu okazała się drużyna Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan, która w drodze po trofeum odniosła aż osiem zwycięstw, remis i jedną porażką. W składzie zwycięskiej drużyny znalazł się król strzelców, którym został Marcel Skórzanek. Drugie miejsce wywalczyła drużyna GKS Dopiewo, a trzecie miejsce AP Wilki Dąbrówka.

– Cieszymy się, że takim sukcesem kończymy sezon halowy i już na pełnych obrotach wracamy na otwarte boiska. Przed nami start w prestiżowym cyklu PRO Turnieje 2022 w Licheniu i ogólnopolskie finały Bielik Cup w Krakowie. Serdecznie dziękujemy panu Burmistrzowi Piotrowi Ruszkiewiczowi i dyrektorowi MOSiR Kościan Markowi Janowiczowi za wsparcie, gdyż ten sukces był możliwy dzięki współpracy klubu z samorządem lokalnym – mówi trener Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

W historii cyklu po złoto sięgały m.in. takie Wielkopolskie kluby jak: KS Canarinhos Skórzewo, Football Academy Leszno, Chrobry Gniezno, KKS 1922 Lechia Kostrzyn, Lech Poznań czy GKS Dopiewo

Przypomnijmy, że występy zespołów Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan w rozgrywkach dziecięcych i młodzieżowych są możliwe dzięki wsparciu: Urząd Miejski Kościana, Powiat Kościański, Gmina Kościan, MOSiR Kościan i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie. Natomiast klub prowadzi treningi i nabory we wszystkich kategoriach wiekowych: skrzat (3-6 lat), żak (7-9 lat), orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat), trampkarz (14-15 lat). Szczegóły pod tel. kom. 606 976 471 i www.facebook.com/apr.koscian .

 

Najnowsze artykuły