BEZKONKURENCYJNY ZESPÓŁ PKS JUNA

Halowy Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej to nowa inicjatywa skierowana dla kategorii młodzików w naszym województwie. Zmagania odbywały się w obrębie stref: poznańskiej, kaliskiej, konińskiej, pilskiej i leszczyńskiej. W każdej ze stref mogło zgłosić się 12 drużyn, które w grudniu, styczniu , lutym rywalizowały w czterech lokalizacjach. W strefie leszczyńskiej były to hale w Racocie, Czempiniu, Poniecu, Miejskiej Górce. Po dwie najlepsze ekipy w wyniku rywalizacji w tych czterech miejscach wywalczyły awans do finału wielkopolskiego w Poznaniu, który zostanie rozegrany 19 lutego.
Bezkonkurencyjnym zespołem w strefie leszczyńskiej okazał się zespół PKS JUNA. Chłopcy reprezentujący projekt obu gminnych miejscowości wygrali 17 spotkań, 2 razy zremisowali i raz doznali porażki. Wspólnie z Polonią Leszno reprezentować będą nasz okręg w finale Wielkopolski w Poznaniu.
Projekt PKS JUNA istnieje od sierpnia zeszłego roku. Rozpoczęli go chłopcy z rocznika 2008, którzy po rozgrywkach jesiennych na trawie w I lidze uzyskali awans do I ligi wielkopolskiej. Kontynuować będą go chłopcy z rocznika 2009, dla których właśnie Halowy Turniej o Puchar Prezesa Wielkopolskiego ZPN był pierwszym wspólnym występem.
Projekt jest otwarty nie tylko dla klubów i chłopców z PKS Racot i Juna Trans Stare Oborzyska. Docelowo współpraca ma dotyczyć także Promienia Krzywiń i AS Czempiń, ale zapraszamy także innych chłopców z tych roczników, którzy chcą się rozwijać i grać na jak najwyższym poziomie.

 

Najnowsze artykuły