SPRAWCA KRADZIEŻY PALIWA ZATRZYMANY

Kościańscy policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego, który odpowiedzialnego za kilkanaście kradzieży paliwa. Według policyjnych ustaleń sprawca tankował paliwo do baku samochodu oraz plastikowych kanistrów, a następnie odjeżdżał ze stacji. Ukradł łącznie 510 litrów paliwa, powodując straty na kwotę blisko 3 tysięcy złotych.

W ostatnim czasie policjanci otrzymali kilka zgłoszeń o kradzieżach, do których dochodziło na terenie różnych stacji paliw. Od razu zajęli się sprawą, a wszystkie czynności, które wykonali pozwoliły, na ustalenie sprawcy oraz sposobu działania. Sprawca tankował paliwo do baku pojazdu oraz plastikowych kanistrów, znajdujących się w bagażniku i wnętrzu samochodu, a następnie nie płacąc, odjeżdżał. Do kradzieży wykorzystywał Renault Clio i BMW, zmieniając tablice rejestracyjne w pojazdach.

Mężczyzna został zatrzymany w trakcie kontroli przez funkcjonariuszy prewencji, a w jego pojeździe ujawniono kanistry z paliwem. Funkcjonariusze doprowadzili 26-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego do komendy, gdzie kryminalni przedstawili mężczyźnie zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Na wniosek Prokuratora Sąd Rejonowy w Kościanie zastosował wobec niego areszt na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Trwa ustalanie, czy mężczyzna kierował pojazdem pod wpływem środka odurzającego lub działającego podobnie, na podstawie krwi pobranej do badań.

Mężczyzna ukradł łącznie 510 litrów paliwa, powodując straty na kwotę blisko 3 tys. złotych na terenie powiatu kościańskiego. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy, ustalono, że dokonywał on kradzieży również na terenie sąsiednich powiatów.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły