POŻAR SZOPY W GORZYCZKACH

Do wybuchu pożaru doszło wczoraj w nocy. Przyczyna jeszcze nie jest znana.

Do wybuchu doszło wczoraj, 2 lutego po godzinie 23:00 na terenie jednej z posesji w miejscowości Gorzyczki (gm. Czempiń). Według zgłoszenia pożar miał objąć budynek gospodarczy. Po przybyciu na miejsce służb stwierdzono, że płonie szopa z węglem i opałem.
– Po przyjeździe stwierdzono, że pożar objął wiatę drewnianej konstrukcji z blaszanym pokryciem, pod którą składowano drewno opałowe i węgiel. W pobliżu znajdowała się stodoła, której ściana szczytowa też już zaczynała się palić – relacjonuje Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie.
Na miejscu strażacy rozpoczęli obronę stodoły, by zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia. Następnie zaczęli gasić płonącą szopę, w której oprócz węgla i opału znajdowały się również narzędzia. Po ugaszeniu ognia strażacy rozebrali konstrukcję, wynieśli znajdujące się w niej przedmioty i przelali wodą, by wykluczyć możliwość kolejnego pożaru.
Póki co, nie są znane przyczyny pojawienia się ognia.
W akcji gaśniczej udział brało  zastępów straży pożarnej: 3 z OSP Kościan i po jednej z OSP Turew, OSP Słonin i OSP Czempiń.

Foto: PSP w Kościanie

Najnowsze artykuły