DODATKOWY PUNKT DRIVE – THRU

Każdego dnia przy Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Kościanie istnieje w punkcie wymazowym możliwość wykonania badania w kierunku obecności SARS-CoV-2.

Punkt przy kościańskim szpitalu jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 13.00 oraz soboty i niedziele od godziny 09.00 do 11.00.

 – W ostatnich dniach obserwujemy zwiększone zainteresowanie wykonaniem wymazu przez mieszkańców naszego powiatu. Tylko w ubiegłym tygodniu punkt przy szpitalu odwiedziły 963 osoby. W związku z tym przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Kościanie i Urzędu Miejskiego Kościana postanowiliśmy uruchomić dodatkowy punkt wymazowy typu drive- thru – informuje Wojciech Maćkowiak, dyrektor SP ZOZ w Kościanie.

Punkt wymazowy typu drive – thru zostanie zorganizowany na parkingu przy kościańskiej pływalni, ul. Nacławska 84. Punkt będzie czynny od środy 2 lutego do 28 lutego 2022 roku. Badanie będzie można wykonać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00. O ewentualnym przedłużeniu jego funkcjonowania będziemy Państwa informować.

 

Źródło: Powiat Kościan

Najnowsze artykuły