SILNE WIATRY NAD POWIATEM KOŚCIAŃSKIM

Po wczorajszych (tj. 30.01.2022 r.) silnych wiatrach, które przeszły nad powiatem kościańskim strażacy interweniowali 49 razy. W całym województwie wielkopolskim odnotowano blisko 2300 zdarzeń. Jak zawsze w takich przypadkach najwięcej pracy było przy usuwaniu powalonych drzew, w kilku przypadkach zerwane zostało opierzenie na budynkach oraz uszkodzone linie energetyczne. Najważniejsze jest to, że nikt nie został poszkodowany.
Najwięcej interwencji miało miejsce w mieście i gminie Śmigiel – 17 oraz w gminie Kościan – również 17 zdarzeń. Na terenie miasta i gminy Czempiń zanotowano 7 zdarzeń, na terenie miasta i gminy Krzywiń 4 zdarzenia, w mieście Kościanie 4 zdarzenia . W akcjach związanych z usuwaniem skutków silnych wiatrów zaangażowane były zastępy z KP PSP w Kościanie oraz jednostki OSP z terenu całego powiatu kościańskiego.
Druhowie ochotnicy często zostawiali swe domy i gospodarstwa w obliczu zagrożenia i spieszyli z pomocą innym ludziom, za co bez wątpienia należą się im szczególne słowa uznania i podziękowania.

Łącznie 49 zdarzeń – 30.01.2022r.

2022-01-30 wiatry

 

źródło: KP PSP w Kościanie

Najnowsze artykuły