WYSTARTOWAŁ CYKL OLIMPIAD SPORTOWYCH PRZEDSZKOLAKÓW W KOŚCIANIE

Już po raz trzeci Akademia Piłkarska Reissa – Kościan rozpoczęła realizację projektu „Igrzyska Przedszkolaków” na terenie miasta Kościan. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły maluchy z Samorządowego Przedszkola nr 4 Misia Uszatka, a patronat honorowy nad cyklem sprawuje Burmistrz Kościana Piotr Ruszkiewicz. Projekt „Igrzyska Przedszkolaków” to turniej dla najmłodszych dzieci, którego celem jest zachęcenie ich do aktywności fizycznej. Stanowi on wsparcie szkolenia realizowanego również w poprzednich latach na terenie miasta Kościan, które zgromadziło ponad 300 najmłodszych kościaniaków.

Celem zadania jest zachęcenie dzieci w wieku przedszkolnym do aktywności fizycznej, zainteresowane ich uprawianiem sportu, co jest korzystne dla ich zdrowia i samopoczucia i ma ogromne znaczenie pod kątem integracji z rówieśnikami. Podczas realizacji projektu prezentujemy różne dyscypliny sportu m.in. biegi, koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną, co zachęca dzieci do uprawiania sportu – mówi pomysłodawca projektu Tomasz Woźniak z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły maluchy z Samorządowego Przedszkola nr 4 Misia Uszatka prowadzone przez nauczycielkę Annę Fikert. Na początek dzieci wspólnie bawiły się w różnego rodzaju berki i zabawy biegowe. Następnie zostały podzielone na trzy grupy i rywalizowały na torach sprawnościowych, a po przerwie rozegrały swoje pierwsze mini mecze piłkarskie. Sportowa rywalizacja dostarczyła mnóstwo frajdy, a dla wielu była to również rywalizacja o pierwsze medale, gdyż na koniec każdy uczestnik otrzymał złoty medal i sportowy upominek. W kolejnych miesiącach Olimpiady Sportowe Przedszkolaków będą się odbywać w pozostałych placówkach oświatowych na terenie miasta Kościan. Placówki i szkoły zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o kontakt elektroniczny t.wozniak@akademiareissa.pl . Akademia Piłkarska Reissa – Kościan prowadzi noworoczne nabory uzupełniające we wszystkich kategoriach wiekowych m.in.: skrzat (4-6 lat), żak (7-9 lat), orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat), trampkarz (14-15 lat). Występy zespołów AP Reissa Kościan w rozgrywkach dziecięcych i młodzieżowych są możliwe dzięki wsparciu: Urzędu Miejskiego Kościana, Powiatu Kościańskiego, Gminy Kościan MOSiR Kościan i Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kościanie

 

Najnowsze artykuły