NAD JEZIOREM I W INTERNECIE, CZYLI WOŚP W KRZYWINIU

30 stycznia 2022 r. w całej Polsce odbędzie się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja zbiera środki na okulistykę dziecięcą pod hasłem “Przejrzyj na oczy”.  W Krzywiniu finałową zbiórkę wolontariusze będą prowadzić przez cały dzień na terenie naszej gminy. Ponadto od godziny 14:00 na plaży miejskiej w Krzywiniu rozpoczniemy wspólne świętowanie z Morsami. Nad jeziorem zaplanowano wiele atrakcji w tym. stoiska ze słodkościami, rzeźbienie drewnianych serc przez lokalnych twórców oraz spotkanie z zawodnikiem Unii Leszno – Hubertem Jabłońskim. Na plaży najmłodsi mieszkańcy naszej gminy również znajdą dla siebie coś interesującego – zwiedzanie samochodów Straży Pożarnej OSP Krzywiń.

Wydarzenia nad jeziorem potrwają do godziny 16:00, a następnie przeniesiemy się do Hali Sportowo-Widowiskowej. Niestety tutaj część artystyczna odbywać się będzie bez udziału publiczności. Z uwagi na dynamicznie zmieniającą się sytuację pandemiczną i gwałtowny wzrost zachorowań – zaprosimy Was na transmisję on-line z tego wydarzenia. Podczas części artystycznej zaprezentują się okoliczni artyści w tym: Mażoretki VERVA Krzywiń, Orkiestra Dęta OSP Krzywiń, Zespół Wokalny dla Dorosłych Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Krzywiniu oraz Laureatka programu Szansa na Sukces – GABRIELA ITKOWIAK. O 20:00 zakończenie Finału w tradycyjnej formie – światełko do nieba. W tym roku w ramach światełka wystąpi grupa WIR – Artistic Collective z ogniowym show.

Najnowsze artykuły