PÓŁKOLONIE DLA 60 DZIECI

Przez 5 dni ferii uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie korzystali z atrakcji przygotowanych przez opiekunów w ramach „Ferii zimowych na sportowo w Czwórce”. W zajęciach sportowo – rekreacyjnych brało udział 60 dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Dzieci były podzielone na pięć grup. Półkolonie zostały zorganizowane w ramach Programu „Ferie zimowe na sportowo dla dzieci i młodzieży”, który jest współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Kościanie. Starostwo wsparło organizowane półkolonie kwotą 2560 złotych.

– Dla każdej grupy zaplanowane były zajęcia na basenie i na lodowisku. Uczestnicy półkolonii, pod okiem wychowawców, odwiedzili zewnętrzne siłownie i brali udział w zajęciach sportowo – rekreacyjnych na terenie szkoły. Wszystkie dzieci korzystały z atrakcji w sali zabaw NUFRIK w Kościanie. Dla pięciu grup odbywały się zajęcia na ściance wspinaczkowej i w obserwatorium astronomicznym – informuje Lucyna Napierała, kierownik zimowego wypoczynku.

Ponadto dzieci znalazły czas na przygotowanie laurek na Dzień Babci i Dziadka. Zimowisko było także okazją do rozmów na temat zdrowego stylu życia i niebezpieczeństw związanych z alkoholem, papierosami i narkotykami. Codziennie dzieci otrzymywały słodką niespodziankę z Cukierni A. Tycner, którą ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4. W ostatnim dniu wypoczynku wszyscy uczestnicy otrzymali  kubki i długopisy.

 

 

źródło: Powiat Kościański

 

 

Najnowsze artykuły