PIESZY, KIEROWCO ,,CZY TO CIĘ TŁUMACZY?”

Kościańscy policjanci prowadzili kolejne działania edukacyjno- informacyjne, w ramach kampanii społecznej ,,Czy to Cię tłumaczy?”, skierowane do uczestników ruchu drogowego. W trakcie rozmów i kontroli drogowych wręczali ulotki informacyjne, dotyczące znowelizowanych przepisów ruchu drogowego, które weszły w życie 1 czerwca 2021 roku.

Każdego dnia na całym świecie dochodzi do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Za każdym wypadkiem, kryje się ludzki dramat. Są takie dni w roku, gdzie policjanci drogówki, w trakcie jednej służby, jadą na kilka zdarzeń drogowych. W ubiegłym roku, na terenie powiatu kościańskiego, miało miejsce 555 kolizji i 72 wypadki. W tych zdarzeniach drogowych zginęło 9 osób, a 72 osoby zostały ranne.

Policjanci ruchu drogowego i profilaktyki społecznej, w ramach kampanii społecznej ,,Czy to Cię tłumaczy?”, realizują działania profilaktyczne na drogach. W dniu 21 stycznia, na terenie Kościana funkcjonariusze wręczali ulotki, dotyczące znowelizowanych przepisów ruchu drogowego, pieszym i kierowcom pojazdów.

Pamiętajmy, że nasze zachowanie na drodze i przestrzeganie przepisów mają realny wpływ na bezpieczeństwo nasze oraz pozostałych użytkowników ruchu.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły