FERIE ZIMOWE W TRÓJCE

60 dzieci z klas I-IV brało udział w zimowych półkoloniach zorganizowanych w dniach od 17 do 21 stycznia 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma w Kościanie.

„Ferie zimowe w Trójce” zostały zorganizowane w ramach Programu „Ferie zimowe na sportowo”, współfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Kościanie. Starostwo wsparło organizowane półkolonie kwotą 1100 złotych.

Organizatorzy i opiekunowie przygotowali dla uczestników ferii liczne atrakcje. Dzieci brały udział w zajęciach sportowych, artystycznych, rozwijały logiczne myślenie, brały też udział w zajęciach o charakterze profilaktycznym.

Wśród atrakcji była wizyta na basenie, lodowisku i ściance wspinaczkowej. Ponadto dzieci miały przyjemność zabawy w NenuLaser.

Różnego rodzaju gry i wspólne zabawy spowodowały, że dzieci miały okazję doświadczyć tego, że ruch daje radość i  pozytywnie wpływa na zdrowie i rozwój. Do urozmaicenia zajęć wykorzystano miejskie place zabaw, zewnętrzne siłownie i salę gimnastyczną. Dzieci doskonale bawiły się podczas gry w gry planszowe, a zajęcia sensoryczne, kodowania, logicznego myślenia przyniosły im wiele radości i nowych doznań.

Między zabawami uczestnicy półkolonii pogłębiali swoją wiedzę na temat szkodliwości uzależnień. Odbyły się zajęcia profilaktyczne, na których w formie zabawy dzieci poznały zagrożenia związane z alkoholem, nikotyną, narkotykami i dopalaczami.

Na koniec półkolonii uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek.

 

Źródło: Powiat Kościan

Najnowsze artykuły