ZATRZYMANI SPRAWCY KRADZIEŻY KATALIZATORÓW I POSIADANIA NARKOTYKÓW. WPADLI PRZEZ WYKROCZENIE DROGOWE.

Kościańscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które kradły katalizatory samochodowe. Przestępczy duet posiadał również narkotyki w postaci marihuany i amfetaminy. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a o ich dalszym losie zadecyduje Sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast posiadanie substancji odurzających i psychotropowych do 3 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec grudnia 2021 roku, ok. godziny 8:30 w miejscowości Jerka (gm. Krzywiń), policjanci drogówki zatrzymali do kontroli Audi A3, na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Samochód został zatrzymany z uwagi na popełnione wykroczenie przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym – 66/50 km/h. Kierującym pojazdem okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Powód przekroczenia prędkości uruchomił ,,lawinę” problemów mężczyzny i pasażera pojazdu.

W trakcie czynności policyjnych ustalono, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż zostały zatrzymane przez Starostę. Natomiast samochód Audi A3 nie posiadał naklejki kontrolnej na szybie oraz aktualnego badania technicznego, a tablice rejestracyjne przypisane były do innego pojazdu. 35-latek tłumaczył policjantom, iż zgubił tablice rejestracyjne i żeby móc jeździć dalej, założył tablice niemieckie. Policjanci nie uwierzyli mężczyźnie i postanowili skontrolować bagażnik samochodu, w którym znaleźli oryginalne tablice rejestracyjne, a także 6 sztuk katalizatorów oraz sprzęt służący do ich wycinania, zapakowany do toreb podróżnych. Tym razem mężczyzna tłumaczył się, że jest mechanikiem, ,,zbiera” katalizatory i je sprzedaje. Absurdalne tłumaczenie mężczyzny, nie przekonało policjantów drogówki. Kierowca oraz pasażer pojazdu, zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Wartość jednego katalizatora to około 1 000 zł.

W trakcie zatrzymania okazało się również, że kierowca Audi posiadał przy sobie 3 woreczki strunowe z amfetaminą. U pasażera, 30 – letniego mieszkańca powiatu średzkiego, w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania, znaleziono natomiast środki odurzające w postaci marihuany.

Policjanci Wydziału Kryminalnego sprawdzają z jakich pojazdów zostały wycięte katalizatory oraz gdzie przestępczy duet dokonywał kradzieży. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających i psychotropowych oraz kradzieży katalizatorów. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Za popełnione wykroczenia drogowe kierowca Audi, 35 -letni mieszkaniec powiatu średzkiego, został ukarany mandatami karnymi o łącznej wartości 2050 zł.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły