WYSTARTOWAŁ CYKL HALOWYCH TURNIEJÓW „FERIE Z AS-EM” W CZEMPINIU

Zwycięstwem Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan i UKS Jedynka Luboń zakończyły się pierwsze dwa turnieje cyklu „Ferie z As-em” w Hali Herkules w Czempiniu. W sumie pod patronatem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej do 23 stycznia odbędzie się aż sześć turniejów.

Cykl Halowych Turniejów „Ferie z As-em” zainaugurowano w sobotę rano rywalizacją młodych piłkarzy z rocznika 2012, a o triumf walczyły zespoły: AP Reissa Kościan, UKS AS Czempiń (dwa zespoły), UKS Jedynka Luboń, Młoda Gieksa Krzemieniewo, Obra Kościan, Promień Krzywiń i Warta Śrem. Najpierw zespoły rywalizowały w dwóch grupach systemem każdy z każdym, a dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały to Ligi Mistrzów. Natomiast pozostałe drużyny walczyły w Lidze Europy.

Ostatecznie najlepsze okazała się drużyna UKS Jedynka Luboń, która nie przegrała żadnego spotkania. Drugie miejsce wywalczył UKS AS Czempiń, a trzecie AP Reissa Kościan. Kolejne miejsca zajęli: Promień Krzywiń, Młoda Gieksa Krzemieniewo, Obra Kościan, Warta Śrem i UKS AS Czempiń II.

Nagrody indywidualne Halowego Turnieju „Ferie z AS-em” kat. orlik młodszy:
– Najlepszy zawodnik, Oliwier Krauze (AP Reissa Kościan)
– Najlepszy bramkarz, Wiktor Markiewicz (Promień Krzywiń)
– Król strzelców, Marcin Dominiak (UKS Jedynka Luboń)

Natomiast popołudniu do rywalizacji przystąpili młodzicy, którzy rywalizowali w podobnej formule co ich młodsi koledzy. W grupie A o awans do strefy medalowej walczyły zespoły: Orlik Kaźmierz, Canarinhos Skórzewo, UKS AS Czempiń II, LZS Juna-Trans Stare Oborzyska, a w grupie B: dwa zespoły AP Reissa Kościan, Canarinhos Skórzewo II, UKS AS Czempiń.

Po rozegraniu 24 spotkań najlepsze okazała się drużyna AP Reissa Kościan, która złożona była z zawodników z kat. orlik starszy. Drugie i trzecie miejsce zajęły dwa zespoły UKS AS Czempiń, a na kolejnych miejscach sklasyfikowano: Canarinhos Skórzewo, AP Reissa Kościan II, Orlik Kaźmierz, LZS Juna-Trans Stare Oborzyska i Canarinhos Skórzewo II.

Nagrody indywidualne Halowego Turnieju „Ferie z AS-em” kat. orlik młodszy:
– Najlepszy zawodnik, Franciszek Flis (AP Reissa Kościan)
– Najlepszy bramkarz, Jakub Kaźmierczak (UKS AS Czempiń)
– Król strzelców, Wojciech Staszewski (UKS AS Czempiń)

Cykl turniejów „Ferie z As-em” odbywa się pod patronatem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, a do końca stycznia czekają nas zmagania: młodzików starszych, żaków i skrzatów.

 

 

Najnowsze artykuły