KOŚCIANIACY LIDEREM XX GRAND PRIX ŻAKÓW O PUCHAR PREZESA WZPN

Drużyna Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan po rzutach karnych wygrała z ZAP Zbąszynek finał pierwszego turnieju XX Grand Prix Żaków o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Patryk Grys z APR.

W ścisłym reżimie sanitarnym w Hali GOSiR w Dopiewie w minioną niedzielę udało się rozegrać pierwszy turniej XX Grand Prix Żaków o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Pawła Wojtali. Turniej rozpoczął się od losowania grup, które prowadziła Daria Kaczmarek – utalentowana zawodniczka I-ligowego Bukowsko-Dopiewskiego Klubu Piłki Ręcznej. Do grupy A trafiły zespoły: AP Reissa Kościan II, AP Wilki Dąbrówka, Canarinhos Skórzewo II i Orkan Konarzewo. Natomiast w grupie B: AP Reissa Kościan, Canarinhos Skórzewo, GKS Dopiewo i ZAP Zbąszynek.

Po rozegraniu 12 meczów grupowych, które sędziowali Michał Głomski i Maciej Rędzio, do półfinału z grupy A awansowało Canarinhos Skórzewo II i Orkan Konarzewo, wyprzedzając AP Wilki Dąbrówka i AP Reissa Kościan II. Grupę B wygrała Zbąszynecka Akademia Piłkarska, przed AP Reissa Kościan, GKS Dopiewo i Canarinhos Skórzewo. Okazała się, że grupa ta była mocniejsza, bo wszystkie zespoły w niej grające, w kolejnych spotkaniach okazały się lepsze od tych z grupy A.

W meczu o 3 miejsce w turnieju Orkan Konarzewo wziął rewanż za porażkę grupową 0:2 z Canarinhos Skórzewo. Po bezbramkowym remisie w regulaminowym czasie gry, okazał on się lepszy w serii 3 rzutów karnych, wygrywając 1:0, dzięki czemu drużyna z Konarzewa okazała się najlepszą z Gminy Dopiewo. Także w meczu finałowym do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Po remisie 2:2, lepiej wykonała je drużyna AP Reissa Kościan wygrywając ze ZAP Zbąszynek 1:0. Tym samym podopieczni Tomasza Woźniaka zrewanżowali się zespołowi z lubuskiego za porażkę grupową 0:1.

Najlepszym zawodnikiem imprezy został wybrany Patryk Grys (zdobywca 6 goli dla AP Reissa Kościan), a bramkarzem – Wojciech Miśkiewicz (ZAP Zbąszynek). Najmłodszym zawodnikiem, który strzelił bramkę był Dominik Matuszak z Kościana II (rocznik 2015), gola zdobyła też jedna z dwóch dziewczynek występujących w turnieju – Amelia Tyma z Konarzewa, oprócz niej na liście uczestników zawodów była 7-letnia Aneta Suchocka z miejscowości Pecna, która wystąpiła w barwach Akademii Piłkarskiej Reissa.

Patronat honorowy nad cyklem sprawuje starosta powiatu poznańskiego Jan Grabkowski i wójt gminy Dopiewo Paweł Przepióra. Kolejne turniej cyklu odbędą się w weekend 12-13 lutego 2022 r. również w Hali GOSiR w Dopiewie.

Klasyfikacja I turnieju XX Grand Prix Żaków o Puchar Prezesa WZPN:
1. AP Reissa Kościan
2. Zbąszynecka Akademia Piłkarska
3. KS Orkan Konarzewo
4. KS Canarinhos Skórzewo II
5. GKS Dopiewo
6. AP Wilki Dąbrówka
7. KS Canarinhos Skórzewo
8. 1. AP Reissa Kościan II

 

Najnowsze artykuły