WYPADEK CZACZ-KARŚNICE OCZAMI STRAŻAKÓW

Do tragicznego w swych skutkach wypadku doszło 11 stycznia br. na trasie Czacz – Karśnice (gmina Śmigiel). W wyniku uderzenia samochodu osobowego w drzewo zginął młody mężczyzna, a druga osoba została ciężko ranna.

Informację o zdarzeniu dyżurny operacyjny powiatu otrzymał o godz. 20.35. Na miejsce zadysponowane zostały trzy zastępy z KP PSP w Kościanie oraz OSP Czacz i OSP Śmigiel. Po przybyciu zabezpieczono teren akcji oraz przeprowadzono rozpoznanie. Samochód osobowy renault megane z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo, po czym zatrzymał się na polu. Przy użyciu sprzętu hydraulicznego wykonany został dostęp do dwóch osób uwięzionych we wraku. Strażacy nie stwierdzając funkcji życiowych natychmiast ewakuowali poszkodowanych na zewnątrz pojazdu i przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Działania te kontynuowali wspólnie z przybyłą załogą Zespołu Ratownictwa Medycznego. Udało się przywrócić funkcje życiowe u poszkodowanej 20-letniej kobiety, która został przetransportowana do kościańskiego szpitala. Niestety stwierdzony został zgon 23-letniego mężczyzny.

Przybyły na miejsce Prokurator oraz Policja przeprowadzili czynności dochodzeniowe.
Po ich zakończeniu strażacy wspólnie z załogą pomocy drogowej usunęli wrak oraz oczyścili jezdnię z pozostałości powypadkowych.

Policyjne dochodzenie pod nadzorem prokuratora ma wyjaśnić przyczyny tragicznego zdarzenia. Wyruszając w trasę pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zmieniające się warunki pogodowe zmuszają nas do jeszcze większej ostrożności na drogach.

Opracowanie: mł. asp. Dawid Kryś – KP PSP w Kościanie
Zdjęcia: archiwum KP PSP w Kościanie

 

Najnowsze artykuły