POŻAR W CZEMPINIU. SPŁONĘŁO OKOŁO 60 KRÓLIKÓW!

W środowy poranek miał miejsce pożar budynku gospodarczego przy ulicy Gruszkowej w Czempiniu. W pożarze zginęło około 60 królików.

Pożar budynku gospodarczego w Czempiniu zauważono po godzinie 7.00. Na miejsce zadysponowano 4 zastępy PSP Kościan, OSP Słonin i OSP Czempiń. Po przyjeździe strażacy stwierdzili, że ogniem objęty jest cały budynek. – Znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku mieszkalnego. Pierwsze działania polegały na obronie, by ogień nie rozprzestrzenił się i jednocześnie w natarciu na palący się budynek. Udało się opanować płomienie. W budynku znajdowało się około 60 królików. Wszystkie padły w wyniku pożaru. Spaleniu uległo również wyposażenie, narzędzia – relacjonuje Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie.

Po ugaszeniu ognia wyniesiono spalone elementy i przelano je wodą, by wykluczyć ponowny zapłon. Oprócz królików w pożarze nikt nie ucierpiał. Akcja gaśnicza trwała trzy godziny. Przyczyną pojawienia się ognia było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej.

Źródło: Koscian112
Zdjęcie: KP PSP w Kościanie
Tekst Piotr Pewiński/EKościan.eu

Najnowsze artykuły