WYRÓŻNIENIA DLA SPORTOWCÓW

Wójt Gminy Kościan wyróżnił sportowców z terenu gminy i przyznał im stypendia oraz nagrody. Na podstawie przyjętego przez radę Gminy Kościan regulaminu, stypendium lub nagrodę może otrzymać mieszkaniec gminy lub zawodnik klubu z Gminy Kościan, który osiąga znaczące sukcesy sportowe. Wnioski wraz z uzasadnieniem składane są do końca listopada, rozpatrywane przez powołaną Komisję Stypendialną i przedstawiane do zatwierdzenia Wójtowi Gminy.

Decyzją Wójta Gminy Kościan roczne stypendia sportowe na rok 2022 przyznano reprezentantom karate Magdalenie Godlewskiej z Kurzej Góry i Aleksandrowi Opasowi z Racotu oraz trójboistce Karinie Pieśniak z Racotu, których wyniki sportowe za ubiegły rok dobrze rokują na przyszłość. Ponadto za osiągnięcia sportowe nagrodę Wójta otrzymał młodzieżowy żużlowiec z Kiełczewa – Olivier Buszkiewicz, a wyróżnienie sportowe przypadło młodemu piłkarzowi z Widziszewa – Alanowi Szkudlarkowi.

Magdalena Godlewska
 jest członkiem Pleszewskiego Klubu Karate, jest również członkiem Kadry Narodowej Polskiej Unii Karate, zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w kumite kobiet -68 kg, uczestniczyła w Mistrzostwach Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców WKF w Tampere (21-22.08.2021) zdobywając brązowy medal w kumite U21 -61kg oraz w Mistrzostwach Świata Karate WKF w Dubaju zajmując 11. miejsce w kumite kobiet -68 kg, a także wielu innych turniejach rankingowych rangi ogólnoświatowej.

 Aleksander Opas trenuje we Wrocławskim Klubie Sportów Azjatyckich „Budokan” sekcja Astromal Leszno, jest członkiem Kadry Narodowej Polskiej Unii Karate i wicemistrzem Polski w kumite juniorów -55kg, uczestniczył w Mistrzostwach Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców w Karate Olimpijskim WKF w Tampere (20-22.08.2021), zajął 1. miejsce w turnieju z cyklu Karate – 1. Youth League w Istambule, zajmuje 1. miejsce w rankingu Polskiej Unii Karate i 6. miejsce w Światowym Rankingu WKF w kategorii kadet -52kg.

Karina Pieśniak trenowała trójbój siłowy w UKS Sokół Krzywiń, a obecnie związana jest ze Stowarzyszeniem SportAtut w Krobi; w ubiegłym roku zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym (Skierniewice, 17-19.09.2021), brązowy medal Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Leżąc (Będzin, 20-21 marca 2021) oraz kolejne Mistrzostwo Polski w Trójboju Siłowym w Puławach w końcówce roku; posiada także rekordy Polski w swojej kategorii: w „przysiadzie”, „martwym ciągu” i „totalu”.

Olivier Buszkiewicz jest wychowankiem Unii Leszno; w ubiegłym roku uzyskał szczególne osiągnięcia w sporcie żużlowym w kategorii junior: zdał licencję żużlową „Ż” na motory o pojemności 500 cm3, zadebiutował w II lidze żużlowej, brał udział w Mistrzostwach Polski PitBike SuperMoto i CrossCounty oraz w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów na Żużlu (7. miejsce).

Alan Szkudlarek to młody piłkarz, zawodnik i kapitan drużyny UKS Akademia Piłkarska Reissa Kościan/Poznań; zdobył z nią wiele sukcesów w ogólnopolskich i wojewódzkich turniejach piłkarskich, a także indywidualnie w konkurencjach sprawnościowych i biegowych. Ponadto w roku 2021 został wpisany do Narodowej Bazy Talentów i jest zawodnikiem reprezentacji Polski Akademii Piłkarskiej Reissa U-10.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!


Źródło: Gmina Kościan

Najnowsze artykuły