AP REISSA KOŚCIAN LIDEREM XX GRAND PRIX ORLIKÓW O PUCHAR PREZESA WZPN

Turniejem orlików zainaugurowano w sobotę jubileuszowy XX Grand Prix o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Hali GOSiR Dopiewo. W pierwszym turnieju AP Reissa Kościan wygrała w finale z AP Wilki Dąbrówka 3:0, a królem strzelców został kościaniak Marcel Skórzanek.

Mimo trwającą epidemii Covid-19 w Hali GOSiR Dopiewo w ścisłym reżimie sanitarnym udało się rozegrać pierwszy turniej XX Grand Prix Orlików i Żaków o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Pawła Wojtali. W kategorii orlik o pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej zagrały drużyny: Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan (dwa zespoły), Akademia Piłkarska Wilki Dąbrówka, Canarinhos Skórzewo, GKS Dopiewo, KS Korona Zakrzewo, KS Orkan Konarzewo i UKS Lider Swarzędz. W pierwszej fazie turnieju zespoły rywalizowały systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach, a następnie rozegrano półfinały i spotkanie o miejsca.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się dwa zespoły Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan, które reprezentują naszą gminę w cyklu. Podopieczni trenera Tomasza Woźniaka w finale pokonali AP Wielki Dąbrówka 3:0. Natomiast w meczu o trzecie miejsce drugi zespół APR uległ GKS Dopiewo 0:3.

– Cieszę się, że mający tak długą tradycję turniej ponownie gości w Hali GOSiR Dopiewo i dostarczył tyle radości uczestnikom, którzy rywalizowali zgodnie z ideą Fair Play i nie było żadnych kontuzji. Muszę zdradzić, iż dziś historia zatoczyła koło, gdyż jeden z obecnych z nami trenerów będąc kiedyś w Waszym wieku również rywalizował w tym cyklu o Puchar Prezesa WZPN. Brawa dla Was i widzimy się 12 lutego na turnieju, po którym poznamy nowego mistrza halowych zmagań – mówił podczas ceremonii wręczenia nagród dyrektor GOSiR w Dopiewie, Marcin Napierała.

Ponadto organizatorzy przyznali nagrodę najlepszego bramkarza, która powędrowała do Borysa Czyżewskiego z GKS Dopiewo. Królem strzelców pierwszego turnieju został Marcel Skórzanek z AP Reissa Kościan.

Wyniki i klasyfikacja końcowa I turnieju XX Grand Prix Orlików o Puchar Prezesa WZPN pod honorowym patronatem Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego:

Grupa A:
1. AP Reissa Kościan II 7 pkt.
2. GKS Dopiewo 5 pkt.
3. KS Orkan Konarzewo 3 pkt.
4. KS Korona Zakrzewo 0 pkt.

Grupa B
1. AP Reissa Kościan 9 pkt.
2. AP Wilki Dąbrówka 6 pkt.
3. Canarinhos Skórzewo 3 pkt.
4. UKS Lider Swarzędz 0 pkt.

Półfinały:
AP Wilki Dąbrówka – AP Reissa Kościan II 2:0
AP Reissa Kościan – GKS Dopiewo 3:1

Mecz o 3. miejsce:
GKS Dopiewo – AP Reissa Kościan II 3:0

Finał:
AP Reissa Kościan – AP Wilki Dąbrówka 3:0

Tabela:
1. AP Reissa Kościan
2. AP Wilki dąbrówka
3. GKS Dopiewo
4. AP Reissa Kościan
5. KS Orkan Konarzewo
6. Canarinhos Skórzewo
7. UKS Lider Swarzędz
8. KS Korona Zakrzewo

 

 

Najnowsze artykuły