KOŚCIANIACY NA PODIUM DECATHLON CUP 2022

Akademia Piłkarska Reissa – Kościan zajęła drugie miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Decathlon Cup, który odbył się pod balonem APR Arena Dębiec w Poznaniu. Królem strzelców został kościaniak Marcel Skórzanek.

Zaliczana do czołowych zespołów w Wielkopolsce drużyna orlika starszego Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan nowy rok rozpoczęła od występu w Ogólnopolskim Turnieju Decathlon Cup w Poznaniu. Pod balonem APR Arena Dębiec rywalizowały zespoły: Astra Ustronie Morskie, Gwardia Koszalin (dwa zespoły), Kotwica Kórnik, Unia Swarzędz, Polonia Środa Wlkp., TMS Suchary Suchy Las i AP Reissa Kościan.

Podopieczni trenera Tomasza Woźniaka zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, a ich spotkanie z Gwardią Koszalin zadecydowało o końcowym układzie tabeli. Mecz po golu najlepszego zawodnik turnieju Gracjana Klimka wygrała Gwardia 1:0, a kościaniacy wywalczyli srebrne medali i w całym turnieju zdobyli najwięcej bramek – 24. Duży w tym udział miał Marcel Skórzanek, który zdobył 9 bramek i został królem strzelców. Trzecie miejsce zajęli aktualnie mistrzowie Wielkopolskiego ZPN czyli Polonia Środa Wlkp.

– Lepszego rozpoczęcia nowego roku nie mogliśmy sobie wymarzyć. Cieszy fakt, że aż ośmiu moich chłopców wpisało się na listę strzelców i pokazaliśmy bardzo ofensywny styl gry. Teraz skupiamy się na eliminacjach do Ogólnopolskiego Finału Bielik Cup, które pod koniec stycznia odbędą się w Poznaniu – mówi trener Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Wyniki Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan w turnieju:
AP Reissa Kościan – Gwardia Koszalin II 6:1
AP Reissa Kościan – Astra Ustronie Morskie 6:0
AP Reissa Kościan – Polonia Środa Wlkp. 1:1
AP Reissa Kościan – TMS Suchary Suchy Las 2:0
AP Reissa Kościan – Unia Swarzędz 3:1
AP Reissa Kościan – Kotwica Kórnik 3:0
AP Reissa Kościan – Gwardia Koszalin 0:1

Tabela końcowa Decathlon Cup 2022 w kat. orlik starszy:
1. Gwardia Koszalin
2. Akademia Piłkarska Reissa – Kościan
3. Polonia Środa Wlkp.
4. TMS Suchary Suchy Las
5. Kotwica Kórnik
6. Unia Swarzędz
7. Gwardia Koszalin II
8. Astra Ustronie Morski

Występy zespołów Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan w rozgrywkach dziecięcych i młodzieżowych są możliwe dzięki wsparciu: Urząd Miejski Kościana, Powiat Kościański, Gmina Kościan, MOSiR Kościan i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie. Natomiast klub prowadzi treningi i nabory we wszystkich kategoriach wiekowych: skrzat (3-6 lat), żak (7-9 lat), orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat), trampkarz (14-15 lat). Szczegóły pod tel. kom. 606 976 471 i www.facebook.com/apr.koscian.

 

Najnowsze artykuły