„CZY TO CIĘ TŁUMACZY?”

Kościańscy policjanci w związku z trwającą kampanią społeczną, realizowaną przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, przeprowadzili działania informacyjno – edukacyjne pn. „Czy to Cię tłumaczy?” skierowane do pieszych, rowerzystów i kierujących. Policjanci przypominali zmiany w przepisach ruchu drogowego, wręczali ulotki oraz elementy odblaskowe.

Każdy z nas  w trakcie oglądania programów telewizyjnych może zobaczyć spoty kampanii społecznej „Czy to Cię tłumaczy”?. Niejednokrotnie możemy zobaczyć niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy w trakcie przechodzenia przez przejście rozmawiają przez telefon, czy co gorsza są zajęci przeglądaniem jego zawartości. Szkoda, że wielu z nas, nie pamięta o kampanii w momencie, gdy przechodzi przez przejście dla pieszych, gdy jadąc samochodem przekracza dozwoloną prędkość, gdy popełnia inne wykroczenia drogowe.

W trakcie kontroli drogowych, wielu uczestników ruchu ma zawsze jakieś wytłumaczenie, szuka usprawiedliwienia, ale czy roztargnienie, pośpiech, sprawa do załatwienia Cię tłumaczy? W momencie zdarzenia drogowego, gdy zginie człowiek, NIC Cię nie wytłumaczy!

W dniu 30 grudnia 2021r., wychodząc naprzeciw osobą ,,spieszącym się”, które przed końcem roku robią zakupy, załatwiają pilne sprawy, policjanci kościańskiej drogówki wraz z policjantami ds. profilaktyki prowadzili kontrole i rozmowy z mieszkańcami powiatu kościańskiego.

Podczas kontroli drogowych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego informowali kierujących pojazdami o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz o przestrzeganiu limitów prędkości. Policjanci zajmujący się profilaktyką prowadzili rozmowy z pieszymi oraz rowerzystami, w trakcie których  przypominali o zmianach w przepisach ruchu drogowego, które obowiązują od 1 czerwca br. zarówno kierujących jak i pieszych.

Funkcjonariusze wręczali każdemu ulotkę informacyjną dotycząca nowych uregulowań w przepisach oraz elementy odblaskowe w postaci kamizelek, zamieszek czy opasek.

Pamiętajmy, że każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. Jedź wolniej, rozejrzyj się zanim przejdziesz, lepiej dotrzeć do celu później, ale ,,całym i zdrowym”. Po prostu ,, Na drodze Patrz i Słuchaj”!

P. Piechowiak
Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły