POŚCIG ZA UCIEKINIEREM

Policyjnym pościgiem zakończyła się próba zatrzymania do kontroli drogowej kierowcy, który na drodze z ograniczeniem prędkości do 50 km/h jechał 88 km/h.

Wczoraj (28.12.br.) po południu, policjanci kościańskiej drogówki czuwali nad bezpieczeństwem ruchu drogowego m.in. w Karśnicach. Około godz. 16, przy użyciu laserowego urządzenia do pomiaru prędkości, namierzyli pojazd marki Ford Fiesta jadący drogą, na obszarze zabudowanym z prędkością 88 km/ h. Policjant wychodząc do zbliżającego się pojazdu, podał sygnały do zatrzymania się we wskazanym miejscu. Kierujący tym pojazdem jednak zignorował otrzymane polecenia, ominął policjanta i podjął ucieczkę.  Mundurowi rozpoczęli pościg z użyciem sygnałów dźwiękowych i błyskowych. Na skutek brawurowej jazdy uciekinier zdołał dojechać na teren swojej posesji. Kiedy dojechali tam mundurowi, kierowca sam wyszedł do nich. 29-letni mieszkaniec gm. Śmigiel przeprosił za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę. Nie potrafił przy tym podać przyczyny swojego zachowania. W rozmowie z nim, policjanci wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierującego samochodem wykazało 1,3 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Dziś, po wytrzeźwieniu, mężczyzna usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Składając wyjaśnienia przyznał się, iż kilka godzin przed rozpoczęciem jazdy, spożywał napoje alkoholowe. Świadomość konsekwencji kierowania w stanie nietrzeźwości stanowiła powód, dla którego nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął ucieczkę.

Na  kierowcę  nałożono mandaty karne za wykroczenia drogowe. Zatrzymano także jego prawo jazdy. Za kierowanie samochodem stanie nietrzeźwości oraz nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły