CYKL OLIMPIAD SPORTOWYCH PRZEDSZKOLAKÓW W KOŚCIANIE ZA NAMI

Ponad 250 najmłodszych kościaniaków wzięło udział w cyklu wydarzeń pt. „Olimpiada Sportowa Przedszkolaków”, których organizatorem była Akademia Piłkarska Reissa – Kościan. Patronat honorowy nad cyklem sprawował Burmistrz Kościana Piotr Ruszkiewicz. Z uwagi na trwającą epidemię Covid-19 i zgodnie z zaleceniami samorządu lokalnego tegoroczna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków odbyła się w czterech terminach zgodnie z wytycznymi GIS, MEiN i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Kościanie. Niestety z uwagi na obostrzenia większość wydarzeń odbyła się bez udziału publiczności, ale najważniejszy był ruch i dobra zabawa. Cykl został zapoczątkowany w Samorządowym Przedszkolu nr 1 im. Wandy Chotomskiej w Kościanie i zgromadził ponad 150 dzieci, które rywalizowały między sobą w biegach, pokonywaniu toru koordynacyjnego, zabawach z piłkami i zdobywały swoje pierwsze bramki. Medale wręczył dzieciom burmistrz Piotr Ruszkiewicz wraz z zastępcą Przemysławem Korbikiem. Kolejne wydarzenie odbyło się podczas otwarcia strefy sportowo-rekreacyjnej na terenie Łazienek i zgromadziło 60 dzieci z 12 przedszkoli samorządowych oraz prywatnych.

– Niezmiernie miło widzieć, że aż tylu najmłodszych kościaniaków uprawia sport i z pełnym zaangażowaniem rywalizuje w kolejnych konkurencjach sportowych. Trzymam za Was kciuki i mam nadzieję, że wkrótce będziecie godnie reprezentować Kościan na różnych arenach sportowych – mówił podczas ceremonii wręczenia medali burmistrz, Piotr Ruszkiewicz.

W cyklu wzięło również udział Samorządowe Przedszkole nr 4 Misia Uszatka, które reprezentowała grupa Pajacyki prowadzona przez Annę Fikert. Dzieci zostały podzielone na trzy zespoły: Skrzaty, Minionki i Smerfy, które rywalizowały ze sobą przez blisko dwie godziny. Ponadto uczestnicy rozegrali swoje pierwsze mini mecze piłkarskie 2×2 i 3×3 na specjalne bramki dziecięce. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały złote medale i upominki sportowe, które wręczyła pani dyrektor Danuta Skrzypczak i trener Tomasz Woźniak. Tegoroczna edycja zakończyła się 22 grudnia zawodami sportowymi w Hali ZSS im. Marii Konopnickiej, które zgromadziły 29 uczestników z 5 placówek oświatowych.

– Cieszymy się, że mimo pandemii zadanie pt. „Igrzyska przedszkolaków” realizowane przez Fundację Piotra Reissa i klub Akademia Piłkarska Reissa – Kościan w ramach grantu otrzymanego od Urzędu Miejskiego Kościana, a pod patronatem Burmistrza Piotra Ruszkiewicza zgromadziło ponad 250 najmłodszych kościaniaków. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa zachęci najmłodszych do uprawiania lekkiej atletyki, koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej lub piłki nożnej. Uśmiechy i radość najmłodszych były największą nagrodą dla nas za trud włożony w przygotowanie wydarzeń – mówi pomysłodawca cyklu Tomasz Woźniak z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan.

Klasyfikacja końcowa cyklu Olimpiad Sportowych Przedszkolaków 2021:
1. Samorządowe Przedszkole nr 1 w Kościanie
2. Przedszkole w Bonikowie
3. Samorządowe Przedszkole nr 4 w Kościanie

Wiadomo już, że Fundacja Piotra Reissa i klub AP Reissa Kościan w 2022 roku zorganizują podobne wydarzenia na terenie miasta i gminy. Ponadto odbędą się turnieje piłkarskie i półkolonie, a klub cały czas prowadzi nabory uzupełniające we wszystkich kategoriach wiekowych m.in.: skrzat (4-6 lat), żak (7-9 lat), orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat), trampkarz (14-15 lat). Więcej informacji pod numerem telefonu: 606 976 471 i stronie https://www.facebook.com/apr.koscian .

 

Najnowsze artykuły