SŁUCHOWISKO SPRAWIEDLIWOŚĆ JEGO BĘDZIE TRWAŁA ZAWSZE

Bardzo pracowite były dwa ostatnie tygodnie dla aktorów Galerii Teatr Janusza Adama Dodota. Otrzymali bowiem zlecenie nagrania słuchowiska , poświęconego Edmundowi Bojanowskiemu. Teatr realizował to zadanie na zlecenie Fundacji MOJE MIEJSCE z siedzibą w Gostyniu. Zadanie było współfinansowane ze środków otrzymanych z Powiatu Gostyńskiego oraz Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach.
Jak podkreśla reżyser słuchowiska i jednocześnie odtwórca roli Edmunda Bojanowskiego J.A. Dodot praca była trudna, bardzo intensywna, ale sprawiła wszystkim biorącym w nim udział wiele twórczej radości. Osoby, które miały okazję wysłuchać, przygotowany przez aktorów Dodota materiał, podkreślają jego profesjonalizm. Słuchowisko zainteresowuje, Bojanowski staje się bliskim, a jego dzieło wielkim. Reżyser przedstawia głównego bohatera jako człowieka, o sercu na dłoni. Mocnego duchem, w słabnącym wciąż ciele. Człowieka o apostolskich działaniach na rzecz odnowy ludu. Zwykłego – niezwykłego człowieka, który może stać się przykładem nie tylko dla świeckich, ale dla całego Kościoła.
Promocja słuchowiska będzie miała miejsce w styczniu. Reżyser i jego teatr otrzymali zlecenie na teatralizację tej promocji. Spektakl, który powstanie dzięki temu zleceniu, będzie przybliżał postać i głosił dzieło tego „świętego z sąsiedztwa” i będzie grany-jak planują zleceniodawcy, jak i twórcy- na terenie całej Polski, przez najbliższe miesiące.
Sporo pracy czeka zatem Janusza Adama Dodota i jego aktorów.
Życzymy wielu artystycznych sukcesów!

WYKONAWCY
Edmund Bojanowski- Janusz Adam Dodot
Teresa Bojanowska- Joanna Kościańska- Wesołek
Walenty Bojanowski- Arkadiusz Wesołek
Teofil Matecki- Maciej Dodot
Jan Koźmian- Maciej Wesołek
Siostra Służebniczka- Vanessa Smoczyk
Narrator- Tomasz Żurek
Śpiew- Sara Gniadek
Muzyka- Michał Dolata, Maciej Wesołek
Muzyka organowa- Marek Stefański
Reżyseria: Janusz Adam Dodot
Opracowanie ścieżki dźwiękowej- Firma Nagłośnieniowa ALLSOUND

 

 

Najnowsze artykuły