W CELU UNIKNIĘCIA KARY

20 grudnia 2021 roku, po godz. 14, policjanci z kościańskiej komendy udali się do Wielkopolskiego Centrum Neuropsychiatrycznego w Kościanie. Wizyta nie była podyktowana potrzebą skorzystania z pomocy fachowców z zakresu zdrowia psychicznego, nie udali się tam także w celu odwiedzin pacjentów.

W dniu 30 listopada br. upłynął termin ważności przepustki urlopowej  47-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który wyrokiem Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej, odbywa karę 12 lat pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym we Wrocławiu. Urlopowicz nie powrócił  jednak z przepustki do miejsca odbywania dalszej kary. Zakład karny powiadomił o tym fakcie jednostkę Policji, na terenie której osadzony zamieszkiwał. Od tego momentu rozpoczęły się poszukiwania 47-latka. Do realizacji tego zadania zaangażowano kilka jednostek policji z terenu południa kraju.

W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się o efekcie tych działań, ponieważ policjanci jednej z zaangażowanych jednostek, przekazali informację o tym, że poszukiwany ukrywa się w Kościanie. Precyzyjnie przy tym wskazali jego miejsce pobytu, którym miał być szpital WCN w Kościanie. W miniony poniedziałek potwierdziliśmy tę informację. Okazało się, że poszukiwany chcąc uniknąć dalszej kary, zgłosił się do kościańskiego szpitala  i  z uwagi na zadeklarowane przypadłości, został przyjęty jako pacjent.

Leczenie tego pacjenta zakończyło się jego zatrzymaniem w dniu 20 grudnia br. i przekazaniem służbie penitencjarnej.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły