I NARODOWY DZIEŃ ZWYCIĘSKIEGO POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

Starosta Kościański, Burmistrz Miasta Kościana, Wójt Gminy Koscian, Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu, zapraszają na uroczystości z okazji Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, które odbędą się 27 grudnia  2021 roku w Kościanie.

Program:

– 11.00 – Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny z okazji Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego – Kościół Farny pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej, ul. Kościelna 1 w Kościanie,

– 12.00 – Uroczystości patriotyczne z okazji Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego z odsłonięciem i poświęceniem tablic pamiątkowych z nazwiskami poległych w Bitwie Warszawskiej Wojny Polsko – Bolszewickiej w latach 1919 – 1921 żołnierzy pochodzących z ówczesnego powiatu kościańskiego. Uroczystość odbędzie się z udziałem przedstawicieli 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego z Czerwieńska oraz rekonstruktorów ze Stowarzyszenia Strzeleckiego i Historycznego im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej. Zostaną  złożone wiązanki kwiatów i znicze. Stary Cmentarz Parafialny, ul. Bączkowskiego w Kościanie.

– Po uroczystości nastąpi przemarsz na cmentarz komunalny w Kościanie, przy Al. Koszewskiego, gdzie zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa – plan informacyjny cmentarza z mogiłami Powstańców Wielkopolskich.

W ten wyjątkowy dzień zachęcamy wszystkich Państwa do udekorowania swoich domów narodowymi lub powstańczymi flagami.

Wykonanie tablic z nazwiskami żołnierzy wsparł: Powiat Kościański, Gmina Miejska Kościan, Gmina Kościan, Gmina Czempiń, Gmina Śmigiel, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu.

Najnowsze artykuły