NIE DAJ SZANSY AIDS

Rozstrzygnięto powiatowy etap XIX Wojewódzkiego Konkursu na infografikę pod tytułem „NIE DAJ SZANSY AIDS”. Celem konkursu organizowanego od prawie dwudziestu lat przez wielkopolską wojewódzką i powiatowe Stacje Sanitarno – Epidemiologiczne Wielkopolski jest promowanie profilaktyki  przeciw HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową. Patronem konkursu na etapie powiatowym było Starostwo Powiatowe w Kościanie. Konkursowe ikonografiki mogły dotyczyć jednej z 4 grup tematycznych: znaczenia terminów HIV, AIDS oraz STD, dróg zakażeń HIV, sytuacji, w których nie dochodzi do zakażenia HIV, praw i obowiązków osoby żyjącej z HIV. Każdy z uczestników mógł wykonać jedną pracę w jednej grupie tematycznej. Prace należało wykonać w formie elektronicznej, w dowolnym programie graficznym w wersji czarno – białej lub kolorowej. Komisja konkursowa nagrodziła 1 pracę  i przyznała 2 wyróżnienia.

I miejsce przyznano Marii Wędzińskiej uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego w Kościanie.  Zwycięska praca została przesłana na wojewódzki etap konkursu.

Wyróżniono prace:

Joanny Nowickiej  – uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego w Kościanie

Agaty Skorackiej –  uczennicy Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie

Komisja konkursowa oceniając prace głównie zwracała uwagę na zgodność prac z regulaminem, poprawność merytoryczną, czytelność przekazu, pomysłowość i kreatywność w sposobie interpretacji tematu.

Nagrody rzeczowe o łącznej wartości 550 złotych ufundowało Starostwo Powiatowe w Kościanie.

 

 

 

Najnowsze artykuły