“PUCHAR 1000 GOLI” – ZGARNIJ PIENIĄDZE DLA SWOJEGO KLUBU

Polski Związek Piłki Nożnej razem ze sponsorem rozgrywek Pucharu Polski – firmą Fortuna – zaprasza do udziału w akcji Puchar 1000 goli. Kluby IV ligi i klas niższych mają możliwość zgarnięcia w ramach konkursu sporych nagród finansowych!

Nazwa nowej inicjatywy nie jest przypadkowa, jednoznaczne skojarzenie z “Pucharem 1000 drużyn”, czyli rozgrywkami o Puchar Polski jest jak najbardziej słuszne. Powiązanie jest zresztą bardzo silne, bo to właśnie od wyników spotkań w batalii o krajowe trofeum zależy pula nagród.

W każdym spotkaniu Pucharu Polski organizatorzy wybierają drużynę potencjalnie słabszą – “Czarnego Konia” i za każdego gola tegoż zespołu dorzucają do puli 1000 złotych. Co więcej, w każdej rundzie wybierany jest mecz, w którym stawka ta jest zwielokrotniona. Jak można zauważyć, ostateczna wysokość sumy do podziału będzie znana dopiero na końcu tych rozgrywek. Zwycięzcy wybrani zostaną zresztą w dniu finału Fortuna Pucharu Polski.

Szansę na nagrody mają kluby IV ligi i niższych szczebli rozgrywkowych. By dać sobie możliwość zwiększenia klubowego budżetu, należy zgłosić się w jednej z trzech kategorii:

– infrastrukturalna – z przeznaczeniem środków na szeroko pojętą bazę klubową;
– kibicowska – dotycząca projektów związanych z fanami zespołu;
– społeczno-kulturalna – zgodnie z nazwą obejmująca wszelkie inicjatywy klubowe skierowane do lokalnego środowiska, niekoniecznie stricte związane z piłką.

Zgłaszając się należy opisać swój projekt, tekst można wzbogacić o zdjęcia czy materiał wideo. Co jednak istotne, osoba zgłaszająca musi być uprawniona do reprezentowania klubu. Wszystkie aplikacje wezmą udział w głosowaniu – po dwa projekty z największą liczbą głosów w każdej kategorii trafi do dalszego etapu, gdzie ostatecznych zwycięzców wybierze jury.

Etap zgłaszania inicjatyw ruszył 2 grudnia. Warto zatem pomyśleć o tym, by jak najciekawiej zaprezentować swój projekt i zacząć mobilizować kibiców do głosowania. Jest na to sporo czasu, bo głosowanie ruszy 1 marca. Tymczasem w puli nagród po dotychczasowych meczach Fortuna Pucharu Polski jest już 61 000 złotych!

Więcej szczegółowych informacji znaleźć można na stronie  PUCHAR 1000 GOLI.

Najnowsze artykuły