“OBRA PRO” – WARSZTATY Z PSYCHOLOGIEM SPORTOWYM

24 listopada gościem Akademii “Obry” Kościan w ramach projektu OBRA Pro będzie pracownik Zakładu Psychologii AWF w Poznaniu, psycholog “Lech” Poznań Football Academy dr Łukasz Bojkowski.
Nasz gość przeprowadzi warsztaty z młodymi zawodnikami objętymi projektem “Obra Pro” dotyczące tematyki związanej z aspektami mentalnymi w sporcie.
Dr Łukasz Bojkowski jest od lat związany AWF w Poznaniu. Dr nauk o kulturze fizycznej. Absolwent psychologii wspierania rozwoju, wychowania fizycznego oraz studiów III stopnia z dziedziny nauk o zdrowiu. Prelegent jest również Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Na co dzień współpracuje z zespołami oraz indywidualnie ze sportowcami z różnych dyscyplin (piłka nożna, lekkoatletyka, sporty walki). Autor kilku publikacji między innymi: „Jak wspierać rozwój młodego sportowca. 10 zasad dla rodzica i trenera” (2020)
Cieszę się niezmiernie, że Dr Łukasz Bojkowski przyjął nasze zaproszenie. Jednym z celów Projektu “Obra Pro” jest praca nad odpowiednim przygotowaniem mentalnym, bardzo istotnym w dzisiejszym sporcie. Mam nadzieje, że chłopacy skorzystają z tych warsztatów co będzie pomocne w dalszej pracy nad ich świadomością oraz własnym rozwojem. Co prawda tego typu warsztaty będą stanowiły dla nich nowość, jednak liczę, że będzie to wartość dodana.
W przyszłym tygodniu zakończymy jesienno- zimowy cykl zajęć na boisku. Teraz nadszedł czas na spotkania teoretyczne ze specjalistami. Komentuje Trener Wojciech Janicki – II Trener pierwszego zespołu “Obry” oraz trener prowadzący zajęcia w ramach projektu.
Patronem Projektu ‘Obra Pro” jest firma Magik Piotra Domagały.

Źródło: “Obra” Kościan

Najnowsze artykuły