KOŚCIANIACY NAJLEPSI W REISS CUP 2021 W OKRĘGU LESZCZYŃSKIM

Akademia Piłkarska Reissa – Kościan w miniony weekend zdominowała rywalizację w Reiss Cup 2021 w kat. żaka w okręgu leszczyńskim. Ponadto aż trzech młodych kościaniaków otrzymało nagrody indywidualne. Odbywający się od 11 lat Turniej Reiss Cup to jeden z największych cyklów turniejów piłkarskich dla dzieci i młodzieży w Polsce, który co roku gromadzi kilka tysięcy uczestników. Tegoroczna edycja futbolowych zmagań będzie trwać do pierwszego weekendu grudnia, a wydarzenie zgromadzi zespoły z ponad 120 miejscowości z trzech województw. Akademia Piłkarska Reissa – Kościan rozpoczęła udział w cyklu w sobotę w Gostyniu od zmagań w kat. skrzat, w której rywalizacja toczyła się systemem 2×2 i 3×3 w formie turniejowej bez klasyfikacji końcowej, a na koniec 24 najmłodszych kościaniaków otrzymało medal i niespodziankę. Następnego dnia do rywalizacji przystąpiły zespoły w kat. żaka i tutaj walka toczyła się o miejsce na podium. Drużyna żaka młodszego z Kościana w rywalizacji grupowej pokonała kolejno drużyny z Gostynia, Kobylina i Rawicza, a w półfinale wygrała z rezerwami APR Kobylin. Finał z udziałem kościaniaków i pierwszego zespołu z Kobylina rozpoczął się od oficjalnej prezentacji zespołów przy dźwiękach hymnu Ligi Mistrzów. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1 i o wyniku spotkania zadecydowały rzuty karna. Znakomici między słupkami spisał się Łukasz Nowaczyk, który wybronił dwa uderzenia rywali i zdobył decydującego gola. W nagrodę otrzymał statuetkę najlepszego bramkarz Reiss Cup 2021. Sukces młodszych kolegów powtórzyli chłopcy z żaka starszego, którzy nie zaznali goryczy porażki w grupie złotej (mistrzowie powiatów) i zdobyli aż 22 bramki, a stracili tylko 3. Nic więc dziwnego, że nagrodę najlepszego bramkarza w okręgu leszczyńskim odebrał Wiktor Nowak z AP Reissa Kościan. Drugie miejsce wywalczyli leszczynianie, a trzecie chłopcy z Rawicza. Z równie dobrej strony zaprezentował się nowo powstały zespół AP Reissa Pecna-Kościan, który sięgnął po puchar za I miejsce w grupie brązowej, a najlepszym bramkarzem został Marcel Kucharski z Kościana.

– W ten weekend pokazaliśmy, że siła tkwi w drużynie, która potrafi zagrać odpowiedzialnie, kontrolować emocje i cierpliwie czekać na swoją okazję, aby zdobyć gola lub doprowadzić do remisu kiedy „gonimy rywala”. Po raz kolejny potwierdzamy wysoką jakość szkolenia, którą potwierdzają nasze wyniki i nagrody indywidualne dla naszych podopiecznych – mówi koordynator Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Występy zespołów Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan w rozgrywkach dziecięcych i młodzieżowych są możliwe dzięki wsparciu: Urząd Miejski Kościana, Powiat Kościański, Gmina Kościan, MOSiR Kościan i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie. Natomiast klub prowadzi treningi i nabory we wszystkich kategoriach wiekowych: skrzat (3-6 lat), żak (7-9 lat), orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat), trampkarz (14-15 lat). Szczegóły pod tel. kom. 606 976 471 i www.facebook.com/apr.koscian .

 

 

binary comment

Najnowsze artykuły