KOŚCIANIACY ZDOBYLI PUCHAR PREZYDENTA GNIEZNA

AP Reissa Kościan wygrała XIX Halowy Turniej o Puchar Prezydenta Gniezna z okazji Narodowego Święta Niepodległości, a w finale pewnie pokonał Lecha Poznań FA. Królem strzelców został kościaniak Marcel Skórzanek. Tegoroczna edycja Halowego Turnieju o Puchar Prezydenta Gniezna z uwagi na odbywający się w pierwszej stolicy Polski mecz el. ME 2023 koszykarek Polska – Albania odbywała się w Hali GOSiR z udziałem zespołów: AF 92 Witkowo, AP Reissa Kościan, Chrobry Gniezno, Fara Pelikan Żydowo, Mieszko Gniezno, Lech Poznań FA (dwa zespoły), Pelikan Niechanowo, Sokół Mieścisko, Vitcovia Witkowo. Kościaniacy w fazie grupowej odnieśli komplet zwycięstw, a w półfinale zmierzyli się z Sokołem Mieścisko i wygrali 3:1. W drugim półfinale Lech Poznań FA pewnie pokonał drużynę Fara Pelikan Żydowo. Finał podopieczni trenera Tomasza Woźniaka rozpoczęli znakomici, gdyż już w pierwszej minucie wyszli na prowadzenie, a chwilę później wykorzystali błędy młodych zawodników Kolejorza i na tablicy było 3:0. Taki obrót sytuacji zaskoczył rywali, którzy popełniali kolejne błędy i ulegli AP Reissa Kościan aż 7:0.

– Występem w Turniej o Puchar Prezydenta Gniezna zainaugurowaliśmy cykl występów w tego typu imprezach w różnych stronach regionu, aby sprawdzić się na tle różnych zespołów. Cieszy fakt, że ten zespół cały czas się rozwija i potwierdza najwyższą jakość szkolenia, a jednocześnie promuje Kościan. Jestem dumny z moich chłopców, a rodzicom dziękuje za doping i pomoc – mówi trener Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Klasyfikacja XIX Halowego Turnieju o Puchar Prezydenta Gniezna (11 listopada 2021 r.):
1. Akademia Piłkarska Reissa – KOŚCIAN
2. Lech Poznań FA
3. FARA Pelikan Żydowo
4. Sokół Mieścisko
5. Chrobry Gniezno
6. Mieszko Gniezno
7. Vitcovia Witkowo
8. Akademia Piłkarska 92 Witkowo
9. Lech Poznań FA II
10. Pelikan Niechanowo

Przypomnijmy, że Akademia Piłkarska Reissa – Kościan prowadzi treningi i nabory we wszystkich kategoriach wiekowych: skrzat (3-6 lat), żak (7-9 lat), orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat), trampkarz (14-15 lat). Szczegóły pod tel. kom. 606 976 471 i www.facebook.com/apr.koscian

 

Najnowsze artykuły