10 KM NA 100 LAT

W niedzielę, 7 listopada 2021 roku ponad 380 biegaczy stanie na starcie Biegu im. dra Henryka Florkowskiego „10 na 100 lat”.

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę listopada odbywa się w Kościanie półmaraton. W tym roku, ze względu na obowiązujące ograniczenia, nie będzie to jednak bieg na dystansie 21 km, ale krótszy na dystansie 10 km. W ten sposób uczcimy patrona Półmaratonu z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy jego urodzin.

Organizatorami biegu są: Powiat Kościański, Gmina Miejska Kościan, Gmina Kościan, Ludowy Klub Sportowy „Sana” w Kościanie.

Start i meta biegu będą na Stadionie Miejskim im. dr. H. Tomkiewicza w Kościanie. Start zaplanowano na godzinę 12.00.

Biegacze pobiegną trasą:

START: Stadion Miejski Kościan ul. W. Maya – w prawo w ul. Gen. J. H. Dąbrowskiego – dalej ul. W. Maya, skręt w prawo w al. S. Koszewskiego – ul. M. Skłodowskiej-Curie następnie w prawo w ul. F. Nowowiejskiego, w lewo w ul. I. Krasickiego – ul. W. Pileckiego i w prawo – ul. A. Kaźmierczaka (nawrót przy posesji nr 13) – ul. A. Kaźmierczaka, ul. M. Skłodowskiej-Curie – ul. S. Koszewskiego – skręt w prawo w ul. W. Maya – Stadion Miejski Kościan – META ( cała trasa zostanie pokonana dwukrotnie ).

Więcej informacji na stronie www.koscianskipolmaraton.pl

Sponsorami 10 na 100 lat  Biegu im. dra. Henryka Florkowskiego są: Coccodriloo, P.P.H.U. Magik Piotr Domagała, Agro Project, Folplast, Instal Filter, Wytwórnia Pasz Lira, Tycner Cukiernia, Piekarnia Sworacki, Piekarnia M. Gidaszewski, Piekarnia Cukiernia Marian Kurasiak, Pan Maciej Musielak, fundator lotu samolotem na trasie Leszno – Kościan – Leszno, Remondis. 

 

 

Najnowsze artykuły